Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion.pl sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2022
FitMind. Schudnij bez diet. Ksią...

FitMind. Schudnij bez diet. Książka z autografem

Autorzy:   ,

FitMind. Schudnij bez diet. Książka z autografem Klaudia Pingot, Aleksandra Buchholz - okładka książki
Ocena:
   6.0/6  Opinie  (13)
Stron: 256
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka
Wydawca: Sensus

 

 

„Według lekarzy jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, na co się nie ma chęci, picie tego, czego się nie lubi, i robienie tego, czego by się wolało nie robić”.
Mark Twain

 

 

Wyrzuć diety przez okno i odzyskaj równowagę życiową!

Panujący we współczesnym świecie kult szczupłej i wysportowanej sylwetki miliony kobiet (i nie tylko) codziennie doprowadza do rozpaczy. Osiągnięcie wymarzonej figury zaczyna im przesłaniać inne ważne kwestie albo wręcz zamienia się w magiczne myślenie typu: jak schudnę, to wszystko zacznie mi się udawać. Takie myślenie sprawia, że katują się kolejnymi dietami cud, których efektem mogą być poważne problemy zdrowotne, zamiast uważnie przyjrzeć się swojemu życiu, swoim prawdziwym potrzebom i pragnieniom. W tej książce znajdziesz receptę na „odgrubianie” oraz przywrócenie harmonii ciała i duszy bez działania przeciwko naturze czy Twojej własnej fizjologii.

W kolejnych rozdziałach znajdziesz twarde dowody na to, że nie warto ulegać aktualnym wyznacznikom „idealnej sylwetki”, ale także dowiesz się, że w ślad za równowagą duchową podąża równowaga cielesna. Twoje ciało samo wróci do stanu optymalnego, jeśli Twoja dusza, Twoje przekonania i Twoje nawyki zmienią się na dobre. Dlatego właśnie w tej książce nie znajdziesz porad dotyczących tego, co jeść, jak ćwiczyć i jakie kryteria powinnaś spełniać. Jej autorki pragną Ci za to pokazać, jak zaprogramować umysł, emocje, zachowania w drodze do pięknego i atrakcyjnego wyglądu, a przede wszystkim do osiągnięcia wewnętrznej spójności i harmonii.

 • Oświecenie - tyję, bo się odchudzam
 • Dietomania - czyli kto i dlaczego robi nas w konia?
 • Szczupli są z Jowisza, grubi z Plutona
 • Nawyki, które decydują o Twojej wadze
 • Emocje, które tuczą i które odchudzają
 • (Ty)jesz, gdy Ty masz problem
 • Anoreksja, bulimia i ortoreksja
 • Cuda na talerzu, czyli o najdziwniejszych dietach świata
 • Mity na temat diet
„Dieta rozumiana jako ograniczanie sobie jedzenia lub manipulowanie łaknieniem jest oszukiwaniem siebie”.
Autorki

 

Wywiad z Klaudią Pingot na portalu Kobieta.interia.pl >>

 

 

Posłuchaj wywiadu z Klaudią Pingot w Radiu Zet >>

 

 


 

Oświecenie: tyję, bo się odchudzam (5)

Przewodnik (11)

Blog Basi - post pierwszy (15)

Dieta - szansa na szczęście czy nieświadoma ucieczka przed autonomią? (19)

Dietomania, czyli kto i dlaczego robi nas w konia? (23)

Chudzi są z Jowisza, grubi z Plutona (29)

Blog Basi - post drugi (35)

Pierwszy krok skutecznego odchudzania: poczucie własnej wartości (37)

Nawyki, które decydują o Twojej wadze (47)

Samodyscyplina (69)

Blog Basi - post trzeci (75)

Style jedzenia (79)

Mózgowa rozkosz podniebienia, czyli o tym, jak kotlet i koka w jednym stali domu (83)

Przekonania i pytania, które odchudzają (89)

Blog Basi - post czwarty (105)

Świadomość ciała (107)

Emocje, które tuczą (117)

Emocje, które odchudzają (129)

Blog Basi - post piąty (135)

Sprężystość emocjonalna (137)

(Ty)jesz, gdy masz problem - strategie radzenia sobie z problemami bez tycia (141)

Blog Basi - post szósty (147)

Harmonia a ciało (151)

Nasyć się harmonią (157)

Tożsamość (171)

Blog Basi - post siódmy (181)

Zmiana historii osobistej w odchudzaniu (185)

Jak zbudować motywację do odchudzania? (195)

Anoreksja i bulimia (205)

Ortoreksja (217)

Blog Basi - post ósmy (221)

Cuda na talerzu, czyli o najdziwniejszych dietach świata (225)

Mity na temat diet (231)

Blog Basi - post dziewiąty (235)

Eksperymenty (239)

Fit Travel, czyli podróż przez odchudzanie z archetypem bohaterki (243)

Blog Basi - post dziesiąty (255)

6
(13)
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 13

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 6 
  2020-05-31

  potwierdzona zakupem i oceniona przez: 2020-05-31

  Dobra książka o zdrowym podejściu do odchudzania.
    Ocena : 6 
  2016-03-09

  oceniona przez: JoYzi Zumba, 2016-03-09

  Tę książkę powinna przeczytać KAŻDA kobieta. Dlaczego? Jej przekaz jest znacznie głębszy, niż sugeruje tytuł. Dzięki niej, możemy nie tylko zrozumieć mechanizm, który powodował nieskuteczność katowania się dietami oraz zmuszaniem się do forsownych ćwiczeń, aby zdobyć szczupłą sylwetkę na stałe.Fit Mind to podróż w głąb siebie, zrozumienie swoich potrzeb oraz tego co jest dla nas ważne. To zbudowanie większej samoświadomości oraz dotarcie do źródła konfliktów wewnętrznych prowadzących do frustracji i złości na samą siebie. Przekaz jest jasny - Chcesz być szczęśliwa i wolna? Pokochaj siebie i słuchaj swoich potrzeb. Żyj w zgodzie ze sobą, ponieważ to właśnie harmonia wewnętrzna i spokój jest kluczem do bycia "FitMind". Czy potrzeba więcej, aby zachęcić do przeczytania lektury? ;)
    Ocena : 6 
  2015-07-23

  oceniona przez: Agnieszka, 2015-07-23

  Autorki uchwyciły temat z niebanalnej strony, bardzo praktycznie, bardzo prawdziwie. Jest to książka odzierająca wszelkie złudzenia i mity z tematu odchudzania, czy też odgrubiania, jak to określają same autorki. Warto zadbać o siebie w myśl książki Fit mind aby zrozumieć współpracę na linii ciało-umysł. Gratulacje dla autorek, za tak mądre treści napisane w tak ciekawy i przyjemny sposób :-)
    Ocena : 6 
  2015-07-19

  potwierdzona zakupem i oceniona przez: Agnieszka P., 2015-07-19

  Bardzo dobra książka, ciekawie przedstawiony temat, dużo ćwiczeń. Polecam wszystkim osobom, które chcą na dobre zmienić swoje nawyki i przekonania związane z jedzeniem. Moim zdaniem to naprawdę jedyna droga do tego, aby w końcu poczuć się dobrze we własnym ciele.
    Ocena : 6 
  2014-06-08

  oceniona przez: 2014-06-08

  Bardzo polecam tę książkę. Naprawdę świetny przewodnik dla takich zagubionych jak ja :)
    Ocena : 6 
  2014-05-30

  oceniona przez: Monika, 2014-05-30

  Co prawda dopiero zamawiam książkę, ale po przeczytaniu fragmentów myślę, że zmieni dużo w moim życiu. Próbuję pomóc córce, która ma anoreksję, doświadczenia autorki z tą chorobą i wyjście z niej na pewno będą bardzo cenną wskazówką dla mnie a przede wszystkim dla mojej córki.
    Ocena : 6 
  2014-05-09

  oceniona przez: Julia Augustynowicz, Prawnik 2014-05-09

  Zasada 3xS: słońce, sex, samospełnienie jestem na tak i rzucam diety, którymi się katowałam od 19 lat. Zawsze byłam Mind a od dziś jestem również i Fit. Dzięki tej książce tak naprawdę zaakceptowałam siebie, swoje krągłości a nawet cellulit - nie przepraszam ja siebie w końcu pokochałam. Polecam każdej kobiecie <3
    Ocena : 6 
  2014-04-27

  oceniona przez: agata witkowska, 2014-04-27

  Inspiracją do osiągania celów motywacją do osiągania celów wzniosłe przemyślenia budowa pewności siebie identyfikacja z bohaterkami To tylko namiastka tego co znajdziesz Drogi czytelników tej książce
    Ocena : 6 
  2014-04-26

  potwierdzona zakupem i oceniona przez: Katarzyna, 2014-04-26

  Książkę przeczytałam 1 tchem! Bawiąc uczy. Jest i śmieszno (blog Basi) i straszno (gdy dowiaduję się o błędąch, które powielam od 100 lat!) Wyrzucam wszystkie diety (oprócz tej bezglutenowej) i od dziś świadomie jem i ćwiczę! Koniec za słuchawkami na uszach w czasie ćwiczeń i pocieszycieli w postaci lodów przy łzawych szmirach w TV! Wszysto co robię, robię dziś WYŁĄCZNIE dla siebie! Dziękuję Klaudii Pingot i Aleksandrze Buchholz za FitMIND! Dla mnie to objawienie! Niech żyją moje nadmiarowe kilogramy! Kocham je wszystkie! Niedługo jednak nastąpi czas pożegnania!!! *** Dziewczyny, chłopaki! Bądźcie radośni na wiosnę!
    Ocena : 6 
  2014-04-23

  oceniona przez: Agata Woźna-Majchrzak, Instruktor fitness, agent ubezpieczeniowy 2014-04-23

  Dlaczego ,,Fit Mind Schudnij bez diet”? Już sam tytuł zainspirował mnie do lektury. Jako instruktor fitness i pasjonatka zdrowego odżywiania czytam mnóstwo literatury dotyczącej diet lub treningów, jednak w tym wszystkim brakowało mi aspektów psychologicznych. Autorki świetnie odnalazły niszę rynkową i oto mamy książkę stworzoną na miarę naszych potrzeb! Kobiety, z którymi trenuję i spotykam się w życiu prywatnym są piękne, najczęściej szczupłe, wysportowane, spełnione zarówno zawodowo, jak i w życiu rodzinnym. Ale… większość z nas to perfekcjonistki, nieustannie podwyższamy sobie poprzeczkę, nigdy do końca nie jesteśmy usatysfakcjonowane, odczuwamy, że do pełni szczęścia jeszcze czegoś nam brakuje…. Nierzadko winą obarczamy nadprogramowe kilka kilogramów! Katujemy się psychicznie i fizycznie, żeby osiągnąć ideał. Czy w dobrym kierunku zmierzamy? Czytając ,,Fit Mind” poczułam jak autorki złapały mnie za rękę i przeprowadziły przez zawiły labirynt kobiecej psychiki, aby na końcu drogi pokazać, że jestem doskonała w swoich niedoskonałościach. Nasze emocje i umysł tworzą nierozerwalną jedność, a ciało to nasz dom. Ćwiczenia w książce wymagają czasem zaangażowania, ale zapewniam, że tuż po przeczytaniu ostatniego zdania ,,Fit Mind” poczujesz się lżejsza i dużo szczęśliwsza :-)
    Ocena : 6 
  2014-04-22

  potwierdzona zakupem i oceniona przez: Magda S, 2014-04-22

  Polecam. Czytając książkę można się bardzo dużo dowiedzieć o sobie, o mechanizmach, które nas prowadzą, o złożoności "problemu" odchudzania. Książka napisana jest w taki sposób jakby autorka mówiła konkretnie do czytelniczki - jest trochę jej mentorem, trochę przyjaciółką. Na pewno jest to pozycja z której korzystać będę co jakiś czas i wracać do niektórych fragmentów. Świetnie buduje poczucie własnej wartości i sprawia, że zaczniemy kochać siebie takie, jakie jesteśmy - a jak przy okazji schudniemy kilka kilo - tym lepiej.
    Ocena : 6 
  2014-04-17

  oceniona przez: Marta, 2014-04-17

  Polecam szczególnie dla osób, które próbowały schudnąć już wiele razy i nie wychodziło, bo dzięki tej książce wiadomo już dlaczego. Trudno było się oderwać od czytania, pozaznaczane mam mnóstwo fragmentów, którymi najchętniej wytapetowałabym pokój.
    Ocena : 6 
  2014-04-07

  oceniona przez: Zuza Y, 2014-04-07

  bardzo mi się podoba! niebanalna, wiarygodna, ale i z poczuciem humoru! ciekawe ćwiczenia, czyta się w mig! polecam serdecznie!
  logotypy