Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2020
Egipt. Zielony Przewodnik Michel...

Egipt. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 2

Autor:   praca zbiorowa

Egipt. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 2
Stron: 336
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Egipt chyba każdemu człowiekowi kojarzy sie ze starożytna kultura, monumentalnymi piramidami, tajemniczym Sfinksem, życiodajnym Nilem, mumiami faraonów, zagadkowymi hieroglifami i bezkresna pustynia z zielonymi wyspami-oazami. Jeśli do pamiątek wielkiej cywilizacji dodamy wspaniałe plaże nad Morzem Czerwonym i jedne z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania, okaże sie, ze Egipt to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek.

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:

Zgryźliwe wiadomości
Vi Keeland, Penelope Ward
Cena: 39,90 zł
Elektronika. Od praktyki do teorii
Charles Platt
Cena: 79,00 zł
Wałkowanie Ameryki
Marek Wałkuski
Cena: 34,90 zł
Egipt kojarzynam się przede wszystkim ze starożytną kulturą, monumentalnymi piramidami, tajemniczym Sfinksem, życiodajnym Nilem, mumiami faraonów i bezkresną pustynią. Ale to również - nawet późną jesienią miejsce, gdzie wciąż czekają na nas słońce i wakacyjna temperatura powietrza oraz wspaniałe plaże nad Morzem Czerwonym.
Pełny obraz tego regionu odzwierciedlono w najnowszym Zielonym Przewodniku Michelin "Egipt". Poznajemy współczesne oblicze kraju, ale i jego historię, kulturę, sztukę, architekturę i przyrodę. W części poświęconej mitologii dowiemy się, jak rozpoznać egipskich bogów, których wizerunki towarzyszą nam niemal wszędzie. Dowiemy się, kim byli np. Szu, Nut, Izyda czy Ozyrys.
Bardzo obrazowy dział ABC architektury ułatwia zwiedzanie, poznawanie i odkrywanie tajemnic najważniejszych zabytków, takich jak Piramida Cheopsa w Gizie, Świątynia Mentuhotepa II w Deir El-Bahari, Wielka Świątynia w Luksorze, Grobowiec Seti w Dolinie Królów, Meczet Al--Azhar w Kairze czy też Port Oaitbeja w Aleksandrii.
Podczas lektury odkrywamy Egipt w sposób bardzo uporządkowany, korzystając z podziału na pięć obszarów: Aleksandria, Delta i wybrzeże Morza Śródziemnego, Kair i okolice, dolina Nilu i miejsca odkryć archeologicznych, Synaj i Morze Czerwone oraz oazy i pustynia. Opisy najważniejszych miast, miejscowości i zabytków wzbogacono o mapy i plany, fotografie oraz ciekawostki, wyodrębniając graficznie informacje praktyczne. Doświadczeni autorzy - poprzez system gwiazdek - podpowiadają, co warto zwiedzić, jaką trasę turystyczną wybrać, gdzie dobrze zjeść czy spędzić wolny czas. Miejsce albo zabytek, który należy koniecznie zobaczyć - to 3 gwiazdki, warto odwiedzić - 2, miejsca godne uwagi -1 gwiazdka.

Dziennik Łódzki Marek Niedźwiedzki, 14/11/2008

    pokaż wszystkie
    logotypy