Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion.pl sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2022
Córka doskonała. Jak wychować mą...

Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantów

Autorzy:   , ,

Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantów Erika V. Shearin Karres, Ed.D., Rebecca Rutledge - okładka książki
okładka przód okładka tył
Stron: 320
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka
Wydawca: Septem

Książka jest wznowionym wydaniem "Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantów"

Cud dziewczyna, miód, malina!

Wychowywanie dziewczynki — obowiązek wdzięczny niczym Twoja córeczka!

Zostać mamą lub tatą najmilszej istoty na świecie to cudowne doświadczenie, prawda? Jest taka drobna, niewinna, bezbronna. Jak sprawić, by wyrosła na silną, niezależną i realizującą swoje marzenia kobietę? W jaki sposób uchronić ją przed stereotypami i dyskryminacją? A wcześniej — jak przetrwać bunt dwuletniej terrorystki?

Dla każdego dziecka można by napisać podobny poradnik. Jednak płeć Waszej pociechy determinuje niektóre jej cechy i zachowania. Dziewczynka to dziecko obdarzone nieograniczonym potencjałem dawania, tworzenia i realizowania swoich zamierzeń. Jeżeli dobrze wymieszasz to z własną miłością, cierpliwością i zdrowym rozsądkiem, doczekasz się córki odważnej, zadowolonej z siebie i swojego życia.

Dzisiejszy świat stawia przed dziewczynkami i ich rodzicami inne wymagania, niż bywało to wcześniej. Jednak bez względu na to, jaką rolę społeczną i zawodową będzie kiedyś pełnić Twoja córka, przez kilkanaście najbliższych lat czeka Cię jej wychowywanie i kształtowanie, aby wyrosła na szczęśliwą, spełnioną kobietę.

Nie zapomnij przy tym o przysłowiu ludowym: "Jaka rodzina, taka dziewczyna!".

 • Różnice w wychowywaniu i przygotowywaniu do dorosłego życia chłopców i dziewcząt.
 • Zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo Twojej córeczki.
 • Radzenie sobie z napadami histerii, humorami i utrzymywaniem higieny osobistej.
 • Kształtowanie niezależnego umysłu, samodzielności i pewności siebie nastolatki.
 • Umiejętne podejście do procesu dojrzewania, menstruacji i buntu.
 • Skuteczne egzekwowanie zasad i utrzymywanie dyscypliny.
 • Rozwijanie świadomej, odnoszącej sukcesy młodej kobiety.
 • Budowanie z córką bliskiej relacji, która przetrwa całe życie.
Ktoś wyliczył, że (dobre) wychowanie dziecka - od pieluch po tytuł magistra - kosztuje prawie pół miliona zł. Oczywiście rachmistrz pominął w tych kalkulacjach nieprzespane noce, nerwy, niepokoje, rezygnację z własnych życiowych planów itp. Jak przynajmniej na tej drugiej części "wydatków" zaoszczędzić, doradzają wydawnictwa Sensus i Septem. "Temperament twojego dziecka. Wychowywanie w zgodzie z jego naturą" - to prezentacja 16 typów małych osóbek, charakterystyka cech charakteru i predyspozycji. Do tego wachlarza dopasowane są metody wychowawcze. Inne w przypadku nieśmiałego chłopca, odmienne, gdy wychowujemy roztrzepaną panienkę, nie potrafiącą usiedzieć na miejscu. Co więcej, nawet niemowlaki mają własną osobowość, dlatego już "na starcie" trzeba tę osobowość poznać i przygotować odpowiednie strategie wychowawcze, zajęcia pozalekcyjne oraz zabawy dobrane do temperamentu małolata. "Syn dobrze wychowany. Od niemowlęcia po mężczyznę" - to zadanie, w realizacji którego wspomaga rodziców Cheryl L. Erwin. Rozpoczyna od gratulacji, ale potem nie stroni od podszeptów, czy aby na pewno dobrze, że to kipiący energią mały mężczyzna... Tak czy inaczej, trzeba się wziąć za kształtowanie jego osobowości, nie wpadając w pułapkę stereotypów "zabawkowych", dyscyplinarnych czy ograniczeń w zachowaniu. Wychowywanie syna czasem musi boleć - liczba psychicznych i fizycznych urazów różna bywa. A i tworzenie pojęcia "męskości" ma różne barwy. Warto je poznać już na rodzinnym progu. A gdy to dziewczynka- też znajdzie się rada, w postaci innego poradnika Septemu "Córka doskonała" autorstwa Eriki V. Shearin Karres. Początkowo najmilsza istota na świecie, drobna, niewinna, bezbronna - z czasem rusza w świat i rzecz w tym, by okazała się dziewczyną odważną, zadowoloną z siebie i swojego życia. A po latach- spełnioną kobietą. Jedno z cytowanych w poradniku przysłów ludowych mówi "Jaka rodzina, taka dziewczyna!". I to powiedzenie w zasadzie może zastąpić cały jeden rozdział. Ale pozostałe też dobrze uważnie przeczytać i przeanalizować...

POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI N, 2010-09-11

  logotypy