Facebook

Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2019
Choroby wieku dziecięcego. Lekar...

Choroby wieku dziecięcego. Lekarz rodzinny

Autor:  

Choroby wieku dziecięcego. Lekarz rodzinny
Stron: 136
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Septem

Zdrowie w pigułce

Kiedy nasze dzieci chorują, cierpimy bardziej niż one - szczególnie wtedy, gdy są jeszcze bardzo małe i nie rozumieją, po co ktoś robi im bolesne zastrzyki albo każe łykać niesmaczne syropy. Nie jesteśmy w stanie uchronić naszych pociech przed chorobami, dlatego musimy wiedzieć, jak przygotować je na wizytę u lekarza, a czasami nawet na pobyt w szpitalu. Nie mniej ważną kwestią jest to, abyśmy potrafili rozpoznać objawy typowych schorzeń i odpowiednio na nie zareagować. Ta książka zawiera omówienie najbardziej powszechnych problemów zdrowotnych występujących u dzieci, takich jak:

 • urazy, zatrucia, oparzenia,
 • choroby wieku niemowlęcego,
 • infekcje układu oddechowego i przewodu pokarmowego,
 • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
 • choroby zakaźne.

Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie
wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie.

Joanna Tylżanowska-Kisiel jest lekarzem medycyny, specjalistą alergologiem, pulmonologiem oraz pediatrą. Jako lekarz praktyk przez wiele lat pracowała na oddziale dziecięcym w szpitalu w Otwocku. Obecnie jest zatrudniona w kilku poradniach alergologicznych, m.in. w Warszawie, Otwocku i Siedlcach.

Niestety choroby nie omijają naszych dzieci. O ile lekceważymy pierwsze objawy u siebie, u dziecka trzeba być bardziej spostrzegawczym i odpowiedzialnym. Najczęściej zachorowalność zwiększa się w okresie jesienno- zimowym, gdy posyłamy dziecko pierwsze miesiące do żłobka, przedszkola i szkoły lub z innych powodów, których trudno uniknąć.

Jakie schorzenia mogą „dopaść” naszego malca? Na co można i warto szczepić? Na które choroby, po ich przebyciu uodparniamy się na całe życie? Jak rozpoznać objawy? Jaką zastosować profilaktykę? Co powinno nas skłonić do wizyty lekarskiej? Te podstawowe informacje znajdziesz w poradniku "Choroby wieku dziecięcego", który kosztuje zaledwie kilkanaście złotych.

Autorka „jest lekarzem medycyny, specjalistą alergologiem, pulmunologiem oraz pediatrą. Jako lekarz- praktyk przez wiele lat pracowała na oddziale dziecięcym w szpitalu w Otwocku. Obecnie jest zatrudniona w kilku poradniach alergologicznych”. Książka więc uwzględnia polskie warunki dotyczące możliwości leczenia.

odkrywczamama.blogspot.com 2012-01-04

  logotypy