Na naukę nigdy nie jest za późno! A jeśli uważasz, że coś nie wypada, nie da się lub zupełnie się do tego nie nadajesz to wiedz, że możesz być w błędzie 🧐Technikę pisania typu Brush lettering już od dłuższego czasu obserwowałam z podziwem oraz zazdrością, bo przecież ja sama nie mam talentu do tak pięknego kaligrafowania. Kiedy trafiła w moje ręce książka Wioletty Guzy "Brush lettering dla początkujących" i krok po kroku pokazuje narzędzia, technikę oraz ćwiczenia tego typu pisania to stwierdziłam "teraz albo nigdy"! I to była najlepsza decyzja jaką podjęłam, totalnie się wyciągnęłam w zawijasy, ozdobniki i cieniowanie ✍️ Uwaga od momentu zakupu tej książki, wizytę w sklepie papierniczym będziesz traktować niczym pobyt w butiku Prady!
Happy Books Lewandowska Agnieszka
Zachwycają mnie pięknie wypisywane na kartkach życzenia, ładnie adresowane koperty czy eleganckie liściki z podziękowaniami zostawiane na biurku. Bardzo chciałam posiąść umiejętność tworzenia eleganckich napisów, ale przy nikłych zdolnościach plastycznych, z nieczytelnym charakterem pisma, wydawało mi się to niemożliwe.
Na szczęście zdecydowałam się na uczestnictwo w warsztatach brush letteringu i … przepadłam! Okazało się, że nauka tej techniki jest niezwykle relaksująca i wyciszająca. Dodatkowo trenujemy zdolności manualne, pracujemy z oddechem i ćwiczymy koncentrację.
Jak rozwijać tę umiejętność po warsztatach (albo zupełnie od początku)? Świetną pomocą okazuje się książka „Brush lettering dla początkujących” autorstwa @poprawna_optymistka
Znajdziecie w niej wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia przygody z tą techniką. Dowiecie się jaki brush pen wybrać w zależności od stopnia zaawansowania i preferencji i jaki papier będzie najlepszy. Poznacie podstawy techniki, a także bazę i kolejność nauki (dowiecie się na przykład, że kształt liter nie jest na początku najważniejszy). Poznacie dobre nawyki i wyeliminujecie błędy.
Autorka omawia szczegółowo zapis poszczególnych liter. Doradza, jak kreślić linie, jakie możliwe wariacje tworzyć i jak je projektować. Zwraca też uwagę na popularne błędy. Na dalszych etapach, pokazuje możliwe alfabety, sposoby połączeń między literami i pomysły na ozdobniki (z zasadami tworzenia własnych, ale czytelnych i kształtnych dekoracji).
Dzięki książce poznacie bounce lettering i fałszywą kaligrafię oraz zasady projektowania takich zapisów. Zobaczycie też przykładowe projekty. Efekt akwareli i malowanie złotych liter na ciemnym tle mnie zachwyciły - na pewno spróbuję! Zaletą książki jest jej strona graficzna - wyraźne przykłady, schematy tworzenia liter krok po kroku, kolorowe zdjęcia projektów na każdym etapie pracy.
Ten niepozornie wyglądający przewodnik to solidnie przygotowana lektura. Absolutnie wystarczająca do rozpoczęcia przygody z brush letteringiem. To recepta na wieczorny relaks czy weekendowe wyciszenie. A może wkrótce także na elegancko wypisywane kartki i liściki?
Literatura Rzecz Piękna Lenartowicz Agata
Brush lettering dla początkujących Wioletty Guzy to nowość na rynku wydawniczym dedykowana wszystkim, którzy planują rozpocząć przygodę z „rysowaniem” liter.
Bo czym tak właściwie jest brush lettering? Dosłownie oznacza „kaligrafię pędzlem”. Pojęcie to jednak jest dużo szersze i wciąż się rozrasta i znaczy między innymi rysowanie liter z użyciem przeznaczonych do tego specjalnych brush penów.
Brush lettering jest to jeden z cieszących się coraz większą popularnością sposobów spędzania wolnego czasu. Czy jednak nowoczesna kaligrafia jest dla każdego? Na to pytanie możesz odpowiedzieć sam, po przeczytaniu tej książki.
Co znajdziemy w „Brush letteringu dla początkujących”?
Już we wstępie Wioletta Guzy stara się uświadomić czytelnikowi, że nowoczesna kaligrafia jest dla każdego i każdy jeśli tylko chce, da radę się jej nauczyć. Dalej autorka skupia się na hasłach i nazewnictwie, których używa w publikacji. Ma to pomóc nowym hobbystom w rozróżnieniu specjalistycznych pojęć.
W kolejnym rozdziale dowiadujemy się czym są brush peny. Jako laik nie miałam pojęcia, ile typów tych pisadeł funkcjonuje na rynku papierniczym i czym się od siebie różnią.
Następny rozdział zawiera w sobie coś ekstra - kod QR, po którego zeskanowaniu możemy pobrać karty ćwiczeń. Pomogą nam one trenować nowe umiejętności i wykorzystać wiedzę zdobytą w kolejnych rozdziałach.
Od tej pory Brush lettering dla początkujących to już konkrety. Omawiane są bowiem metody rysowania małych liter, dużych liter, cyfr, ozdobników, a także cały fragment poświęcony osobom leworęcznym.
Czy to hobby dla każdego?
Jak przy nauce każdej nowej czynności, także i tu trzeba uzbroić się w cierpliwość. Musimy przyzwyczaić się do nowego spojrzenia na litery i na ich estetyczną funkcjonalność. W tej publikacji mamy jednak podany na tacy ogrom wiedzy. Począwszy od tego, jakie pisadła wybrać na początek, kończąc na wzorach i rodzajach zdobień wykorzystywanych w tym rodzaju kaligrafii.
Wioletta Guzy przez lata doskonaliła swoje umiejętności kaligraficzne. Jej hobby okazało się lekarstwem na niechęć do kaligrafii wyniesioną z dzieciństwa. Poradami i wskazówkami oprócz tych zawartych w tej publikacji, dzieli się także na swoim blogu i koncie na Instagramie.
No dobrze, pewnie wielu z was zapyta: ale po co mi ta cała kaligrafia? W dobie Internetu, SMS-ów czy emotikonek rzadko używamy pisma ręcznego. A może by tak dać sobie szansę na wypróbowanie brush letteringu?
Możemy np. wypisać piękne kartki świąteczne czy zaproszenie na świąteczny obiad. Damy radę własnoręcznie stworzyć niepowtarzalny plakat z ukochanym cytatem. A może jesteś estetą kochającym gotować i stworzysz własne etykiety na słoiczki z przyprawami? A gdybyś tak zaczął prowadzić pamiętnik czy bullet journal? Tam możesz dać się wyszaleć wewnętrznemu rysownikowi i kreatywnemu twórcy.
Zastosowań kaligrafii może być wiele. Co ważne, aby zacząć, wystarczy kartka papieru i brush pen. Zajrzyj do książki Brush lettering dla początkujących Wioletty Guzy. Spróbuj i przekonaj się, czy rysowanie pięknych liter nie okaże się Twoim nowym sposobem na relaks i spędzanie wolnego czasu.
Kulturantki.pl Roma Joanna
~książka dla osób, które chcą zacząć ładnie pisać i super wykorzystywać tę umiejętność.
Witajcie!
Dziś przychodzę do was z recenzją książki, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest to książka pt. ,,Brush lettering dla początkujących,,.
Co znajdziemy w książce?
-rady
-porady
-ciekawostki
-informacje
-zadania
Brzmi nudno? Ale wcale tak nie jest i za chwilę spróbuję to opisać.
W książce znajdziemy piękne rysunki/ zdjęcia.
Dostaniemy zadnia do ćwiczenia naszego pisania, które są wspaniałe na rozpoczęcie nauki pisania. Dowiemy się jakie narzędzia piśmiennicze będą dobre na początek naszej nauki, a jakie przydadzą się w etapie zaawansowanym.
Czy ładne pisanie jest tylko dla osób praworęcznych?
Absolutnie NIE !!! Autorka sama jest osobą leworęczną i ma dodatkowe porady dla osób leworęcznych.
Książka jest tak pięknie wydana, że nie da się od niej oderwać oczu. Nie chodzi tu o okładkę, ale o to co jest w środku.
Jest to lektura, którą czyta się szybko, ale co ważne, trzeba mieć przy sobie kartkę i brush peny, aby rady zastosować już w praktyce.
Dla mnie książka idealna. Przyda się mi ta wiedza, do robienia kartek urodzinowych, plakatów, rysunków i innych artystycznych rzeczy.
Gorąco polecam wszystkim, którzy tworzą kreatywnie oraz tym, co chcą dopiero zacząć tworzyć.
Mam nadzieję, że po nią sięgniecie!
strona.w.opisie Rychły Martyna
Książka mająca za zadanie pomóc osobą uczącym się kaligrafii, pełna wielu pięknych zdjęć i instrukcji.
Wioletta Guzy stworzyła książkę, która jest idealna dla osób uczących się pisać brush panem.Jako iż jestem osobą, która w dalszym ciągu się uczy, robienie zadbanych i ładnych notatek to dla mnie podstawa.Brushpenu używam np. Aby napisać nagłówek tematu(aby był bardziej widoczny).Ta książka to cudowny zbiór ćwiczeń, które mają wam pomóc nauczyć się pisać!
Jestem pewna, że dla każdego miłośnika estetycznych notatek ta książka to jest idealny zakup, pamietajmy jednak że jest to książka dla początkujących, więc nie znajdziecie tu bardziej rozbudowanych zagadnień, których musicie niestety poszukać w innym źródle.
Moim zdaniem jest to bardzo przydatna książka i oceniam ją na 5/5
_infinitebook Grelak Anna
Witajcie książkoholicy. Dzisiaj mam dla Was opinię o troszkę innej książce. Sprawiła mi ona wiele radości. Jest to „Brush lettering dla początkujących” autorstwa Wioletty Guzy @poprawna_optymistka.
A sprawiła mi wiele radości, ponieważ od zawsze chciałam się nauczyć pięknie pisać. Ta książka bardzo fachowo uczy podstaw tej sztuki pisania. Autorka zaczyna od tego jak powinniśmy trzymać narzędzie pisania, jakie są odpowiednie brush peny na początek przygody z brush letteringiem. Dzięki tej książce coraz lepiej mi to idzie. Macie mały przykład na zdjęciu. Sama stworzyłam napis Recenzja bez wielu godzin ćwiczeń. Bardzo polecam osobom, które chciałyby umieć tworzyć takie cuda. Nie myślcie, że nie dacie rady. Każdy może się nauczyć. Moje pismo ręczne nie jest zbyt ładne, a mimo to brush lettering coraz bardziej mi wychodzi. Przede mną jeszcze sporo ćwiczeń. W książce znajdziecie wiele przykładów pisania liter i całe alfabety. Zakupiłam tylko brush pen, który sugeruje autorka na początek. Nie kosztuje dużo. Ogólnie to jest świetna zabawa.
Polecam bardzo mocno.
Moja ocena: 5/5⭐
cherish_the_book Wiśnicka Małgorzata
Wioletta Guzy
⚜️ Brush lettering dla początkujących ⚜️
Wiecie czym jest brush lettering? Przyznam się szczerze, że też nie wiedziałam dopóki nie przeczytałam tej książki.
Jak tylko ją przeczytałam wiedziałam, że chce nauczyć się MALOWANIA liter. Bo czy nie wyglądają one pięknie? Czy mi to malowanie do czegoś potrzebne? W normalnym życiu raczej nie, ale chciałam to potrafić sama dla siebie.
Całe malowanie jest opisane w książce bardzo dokładnie i krok po kroku. Autorka najpierw pokazuje nam jakie potrzebujemy do tego narzędzia, by potem płynnie przejść w sposób trzymania ich, aż po opowoiedzenie jak krok po kroku stawiać te piekne litery na kartce.
Narzędzia są opisane bardzo dobrze, dzięki temu wiemy jaki jest rodzaj ich trudności i jakie najlepiej wybrać by zacząć swoją przygodę z kaligrafią. Na końcu gdy już ogarniemy pisanie naszych liter możemy poznać jak dodać im ozdobniki by wyglądały jeszcze piękniej.
Cieszę się, że nie zapomniano też o sekcji dla leworęcznych, dla nich też znajdą się fajne podpowiedzi.
Przyznam szczerze, że swoje malowanie liter muszę jeszcze poćwiczyć i dokupić lepsze brushpeny. Ale jak tylko wyjdzie mi coś ładnego napewno wam pokaże.
hej_tu_malami Rachel Marta
Brush lettering w dosłownym tłumaczeniu oznacza kaligrafię pędzlem. Czasem używa się też specjalnych pisaków do brush letteringu. Wbrew pozorom sztuka ta ma wymiar nie tylko rozrywkowy czy relaksacyjny - wiele osób potwierdza, że ćwiczenie kaligrafii bardzo je relaksuje - ale także wybitnie praktyczny. Zdolność pięknego pisania pozwala tworzyć zachwycające kartki świąteczne, piękne zaproszenia na rozmaite uroczystości, oryginalne plakaty z ulubionymi cytatami i inne ręcznie wykonywane dzieła, które cieszą oko, zdobią otoczenie i uprzyjemniają życie. Satysfakcja gwarantowana, a zabawa przednia!
ksiazkary.m.m Dziedzic Martyna
Poradnik jest bardzo ciekawy. Jako osoba prowadząca BuJo, potrzebowałam trochę informacji o handletteringu. Wyszło mi to na dobre, bo wiem jak powinny wyglądać niektóre litery czy cyfry, z którymi zawsze miałam problem.
Fajnym pomysłem było również dodanie rozdziału dla leworęcznych. Mimo, że sama jestem praworęczna, znam wiele osób prowadzących bujo, którzy piszą lewą ręką i mają problem z ozdobnymi czcionkami.
Na pewno często będę zaglądać do tej książki.
books_are_addicted Lewandowska Marta
Postanowiłam poszukać sobie jakiegoś lekkiego zajęcia, które będzie oderwaniem od pracy przy komputerze i pomyślałam: "a co mi szkodzi spróbować!"
Zawsze uważałam, że drygu do malowania i kaligrafii nie mam... ale w tym wypadku nie chodzi mi o jakieś "sukcesy" a samą przyjemność.
To książka, która jest napisana dokładnie tak jak oczekiwałam.
Kiedyś siedziałabym nad darmowymi materiałami czy filmikami na youtubie próbując poukładać skrawkową wiedzę.Dziś wolę zapłacić i "przyjść na gotowe".
Jakiś czas temu w reklamie jakiegoś poradnika przeczytałam zachętę: "nie promujemy, ani nie wskazujemy konkretnych produktów".
Ale ja właśnie chcę takich konkretów!
Chcę, żeby w poradniku tego typu były konkretne informacje: "kup to", "jeśli jesteś początkująca unikaj tego", "ten produkt lepiej się sprawdzi, gdy..".
I w tej książce to dostaję.
Do tego omówienie każdej literki, przydatne wskazówki i oczywiście karty pracy.
To idealny poradnik dla początkujących.
Same konkretny, bez lania wody - tak jak lubię.
Polecam z całego serca!
ps.Karolina Gierdziejewska Karolina
Jak zacząć przygodę z kaligrafią? Tylko z książką „brush lettering dla początkujących” Dlaczego? Brush lettering różni się od klasycznej kaligrafii narzędziem pisania. W tym przypadku są to przystępne brushpeny - pisaki ze specjalną końcówką, dzięki którym nauczysz się kaligrafii i zachwycisz swoją pisownią! Tytuły w zeszytach? Kartka dla przyjaciółki? Z tą książką nauczysz się od podstaw jak ładnie pisać. Pierwsza na rynku książka, która traktuje temat brush lettering w pełni. Dodatkowym plusem są materiały do ściągnięcia i wydrukowania, które przydadzą się do ćwiczeń w domu. Próbowałam kaligragii klasycznym piórem ze stalówką i tuszem ale odkąd odkryłam brush peny, nie ma już odwrotu! W książce krok po kroku znajdziesz od czego zacząć przygodę z brush letteringiem, a na ich podstawi każdy nauczy się ładnie pisać. Polecam!
_boooktok_ Radecka Zuzanna
Brush lettering w dosłownym tłumaczeniu oznacza kaligrafię pędzlem. Jest to zajęcie nie tylko relaksacyjne, ale i praktyczne (ponieważ zdolność pięknego pisania umożliwia nam — chociażby — tworzyć piękne kartki świąteczne czy zaproszenia, a może nawet plakaty z ulubionymi cytatami 💕). W każdym razie na pewno takie, które zajmie nam dużo czasu.
Pomocna informacja: Autorka jest osobą leworęczną, więc ten poradnik zawiera dodatkowe, specjalne podpowiedzi dla osób piszących lewą ręką ❤️.
Co znajdziemy w spisie treści?
> (oczywiście) Wstęp
> Brush lettering (co to w ogóle jest)
> Jakich narzędzi potrzebujemy [do nauki i później do aktywnego ''brushletteringowania'' (nie bijcie mnie za to słówko, bo nawet nie wiem czy istnieje)].
> Podstawy!
> Małe litery
> Duże litery
> Cyfry
> Ozdobniki (mój ulubiony dział)
> Bounce lettering (technika układania liter na różnych poziomach)
> Alfabety
> Dla leworęcznych
> Projekty
> Fałszywa kaligrafia (czyli co zrobić, jak się nie ma odpowiednich narzędzi)
> Zakończenie
Ten pięknie wydany podręcznik do nauki brush letteringu to idelana pozycja dla ludzi kreatywnych. Wszystko jest przejrzyście napisane i wytłumaczone. Ilustrowane przykłady cieszą oko i dodają inspiracji do własnych działań. Nie wiem na co jeszcze czekacie 😏. Odwiedźcie profil autorki i zabieracie się do działania ❤️.
Minuitka_ Sęk Beata
Interesujecie się brush lettering'iem? 🤔
Ja od zawsze chciałam spróbować, ale jakoś nigdy niespecjalnie w siebie wierzyłam. Mam okropne pismo i nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek tak ładnie pisała. Sytuacja nieco się zmieniła, gdy natknęłam się na tę książkę. Nabrałam nowej nadziei, że może jednak mi się uda. Parę prób już było, na razie Wam nie pokażę, ale będę robić porównania, które Wam udostępnię za jakiś czas.
W spisie treści znajdziemy zagadnienia takie jak: podstawy brush lettering'u, potrzebne narzędzia, opracowanie w podziale na duże i małe litery oraz cyfry, wszelkiego rodzaju ozdobniki, bounce lettering, alfabety, fałszywa kaligrafia.
Pozytywnie zaskoczył mnie rozdział poświęcony osobom leworęcznym. Także każdy może pracować nad pięknym pismem. Wszystko jest tłumaczone w precyzyjny i przystępny sposób. Naprawdę łatwo wszystko "skumać". Autorka swoją robotę dobrze zrobiła, teraz czas na mnie i moją pracę.
Poczytanek Bartosiewicz Weronika
Książka,,Brush lettering dla początkujących" autorstwa Wioletty Guzy jest idealną książką dla osób, które chcą nauczyć się pięknie pisać.
W tej książce możemy dowiedzieć się jakie przybory będą nam potrzebne do brush letteringu. Są tu zawarte podstawy pisania i tworzenia liter oraz jak prawidłowo je zapisywać. W książce są zawarte alfabety literek różnym stylem pisania, również możemy zobaczyc zapis dni tygodnia i miesięcy. Dużym plusem jest także poradnik dla osób leworęcznych co może ułatwić im naukę.
Ogólnie polecam książkę jest bardzo przydatna w nauce. 5/5
nathalie.books Stachnal Natalia
Wiecie czym jest brush lettering?
Ja zaczęłam się nim interesować odkąd zaczęłam prowadzić bujo. Niestety ostatnimi czasy porzuciłam to zajęcie właśnie przez brak umiejętności pięknego pisania.
Jak robiłam rozkładówkę na dany miesiąc zawsze mi coś nie pasowało.
Z pomocą jednak przychodzi Wioletta Guzy i jej książka "Brush lettering dla początkujących".
W tej pozycji mamy omówione podstawowe narzędzia do brush letteringu, czyli brush peny. Ich rodzaje oraz stopnie trudności.
Później przechodzimy do poprawnego ułożenia dłoni i ćwiczeń. Dalej mamy objaśnione zasady pisania małych i dużych liter od stopnia ich trudności oraz cyfr. W książce znajdziemy również podpowiedzi odnośnie ozdobników. Oprócz tego mamy wskazówki dla osób leworęcznych. Opisana została także fałszywa kaligrafia.
Teraz nie pozostało mi nic innego jak zaopatrzyć się w odpowiedni brush pen i zacząć ćwiczyć!
Jeśli tak jak ja, chcecie zacząć przygodę z brush letteringiem lub porzuciliscie ten pomysł przez to, że wam nie wychodziło to dzięki tej pozycji pokochacie brush lettering na nowo!
@muzealniczka.czyta Gozdan-Niedźwiedzka Adrianna
Nikogo nieinteresujący fakt o Asi numer 15: bazgrzę, jak kura pazurem. Mąż każe mi wysyłać listę zakupów sms'em, bo nie potrafi jej rozczytać. Nie piszę o tym, bo postanowiłam dzielić się nic nieznaczącymi pierdołami. Rzuciła mi się w oczy książka, która - tak sobie pomyślałam - mogłaby nauczyć mnie sztuki, której nie posiadłam w szkole.
Jej tytuł to „Brush lettering dla początkujących”. Co właściwie oznacza ten angielski zwrot? Jest to rodzaj kaligrafii, w którym litery maluje się przy użyciu specjalnego pędzla tzw. brush pena. Ktoś zaraz zakrzyknie: „Halo, panienko! Pomalować to ty możesz sobie usta. Litery się pisze.” Nie do końca. Wioletta Guzy, autorka książki i trenerka brush letteringu, napisała: „Zapomnij o tym, że piszesz litery, podejdź do brush letteringu jak do nowego sposobu rysowania liter, nauki malowania.”1 Pomyślałam sobie, że trochę „strzeliłam sobie w kolano”, bo w rysowaniu jestem jeszcze gorsza. Ale zobaczmy co z tego wyjdzie.
Autorka prezentuje najpierw potrzebne narzędzia. Nie wchodząc w szczegóły, najistotniejszy będzie brusch pen, więc warto dokładnie wczytać się, jak wybrać najlepszy dla siebie. Dalej przechodzimy do techniki. Najpierw odpowiednia postawa i proste ćwiczenia, potem przechodzimy do pisania konkretnych liter. Autorka chce zaopatrzyć swoich czytelników w doskonały warsztat techniczny i zaprezentowane grafiki - szczególnie strzałki pokazujące kierunek malowania - oraz wskazówki są świetną bazą wiedzy. Wioletta Guzy pracuje też nad sposobem myślenia swoich uczniów. Wskazuje na czym skupiać się podczas poszczególnych etapów nauki, w jaki sposób w ogóle do niej podejść. Tłumaczy, jak patrzeć na swoje dzieła. Uświadamia, co może sprawić problem. Nie boi się opowiedzieć, co dla niej było trudne.
Przyswoić nabytą wiedzę pomogą nam „karty pracy”, które można pobrać ze strony autorki.
Kiedy już nauczymy się przyzwoicie posługiwać brush penem i malować litery, przyjdzie czas na „bajerki”. Wioletta Guzy podpowiada, jak jeszcze upiększyć swoje pracę. Zawijasy, różne efekty, alfabety - jest z czym eksperymentować. Na koniec ambitniejszy projekt. Autorka pokazuje, jak przy pomocy farby, odpowiedniego panieru czy kolorowych brush pen'ów wyczarować własne dzieło. To co przygotowała robi wrażenie. Rysownicy nie powstydziliby się takich perełek w swoich portfoliach.
Czy w dobie komputerów ręczne pisanie odchodzi do lamusa? Chyba pomalutku tak. Nawet początkujący użytkownik edytora tekstu, metodą prób i błędów, przygotuje sobie prosty dokument. Wszystko można zamówić wydrukować i violá. Wydaje mi się jednak, że kaligrafia będzie miała swoje zastosowanie. Dlaczego? Bo lubimy piękne rzeczy. Pomyślcie sobie o ulubionym cytacie na ścianie waszego pokoju, zaproszeniach na urodziny, winietkach na weselu, o tym jak wspaniale mogą się prezentować i o tym, że przy odrobinie cierpliwości będziecie mogli sami je wykonać. Wystarczy poczytać poradnik Wioletty Guzy i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.
Asia czytasia Manikowaka Joanna
Brush lettering dla początkujących
Zastanawiasz się nad nowym hobby? Chcesz w jakiś sposób wykazać się kreatywnością, ale nie wiesz jak? Lubisz robić okazjonalne kartki, napisy, notatki?
This book is for you!✨✨
Może zacznę od tego, że książka cudownie się prezentuje. Sama okładka wygląda tak estetycznie, po prostu wow. W środku znajdziemy nie tylko przyjemne wskazówki, ale również zdjęcia tłumaczące jak krok po kroku wszystko robić oraz inspirujące projekty. Muszę jeszcze zaznaczyć, że wszystko jest przyozdobione ślicznym napisami w wykonaniu autorki.
Chcesz rozpocząć przygodę z brush letteringiem? Tutaj znajdziesz dosłowanie wszystko! Wskazówki jakie markery, długopisy kupić, szablony, przykładowe alfabety, zadania, projekty, inspiracje. Po jej przeczytaniu, aż ma się ochotę wyrwać do kartki i zacząć tworzyć. Pisać, pisać, pisać.
Brush lettering to coś co zawsze mnie interesowało. Mimo to, żaden filmik na YouTube, czy szablon na Pintereście nie potrafiły mi tego wyjaśnić jak tu autorka. Byłam w szoku, że czasem milimetr bliżej, milimetr dalej, a w napisie widać taką różnicę. Jasne, można być amatorem tak jak ja byłam przed tą lekturą, jednak z całego serduszka Wam ją polecam. Rady w niej zawarte sprawiły, że (przynajmniej moim zdaniem) artystyczne napisy zaczęły mi wychodzić dużo lepiej.
Instagram books_.reads TikTok book_.reads Piesakowska Maja
Marzyliście kiedyś by pisać rodem jak najwspanialszy z kaligrafów i by każdy zachwycał się literami wychodzącymi spod Waszego pióra? Ja zawsze chciałam pięknie pisać, ale jest mi daleko do tego. Brak pięknego pisma jednak nie stoi na przeszkodzie by tworzyć wymyślne napisy chociażby metodą brush lettering. Poradnik "Brush lettering dla początkujących" autorstwa Wioletty Guzy jest książką, której od dawna potrzebowałam, ale o tym nie wiedziałam nim jej nie ujrzałam! Książka została wydana nakładem wydawnictwa Septem, a na stronie autorki możemy znaleźć również kurs internetowy oraz pakiety ćwiczeń.
Co znajdziemy w książce? Ogrom instrukcji i ilustracji pomagających nam nauczyć się malowania liter, tak malowania. Podchodzimy tutaj jak do malowania a nie pisania liter, poznajemy je na nowo i uczymy się nadawać im kształt. Będą również wskazówki dla osób leworęcznych, które również mogą pięknie pisać! Nie ma tu ograniczeń i nawet ci co bazgrolą jak kura pazurem mogą tworzyć piękne napisy przy użyciu brush penów. Co do narzędzi to mamy tu opis jakie najlepiej wybrać na początek i jakich używać na danych podłożach, oraz jakie podłoże wybrać czyli wskazówki co do papieru. Dostajemy krótkie wprowadzenie i kartę ćwiczeń od autorki do wydrukowania.
Książka jest pełna przydatnych rad i wskazówek, ale zawiera również mnóstwo inspiracji i jest przydana na początku naszej przygody z brush letteringiem. Jest cudownie wydana i warta tego by w nią zainwestować jeśli na poważnie myślicie o tworzeniu własnych wymyślnych napisów. Ja zdecydowanie będę korzystać z rad Wioletty i stosować jej nauki na początek by móc wykorzystać umiejętności w pięknym pisaniu do tworzenia większych projektów.
Koniecznie sięgnijcie po książkę, a ja tymczasem ja lecę na zakupy po brush peny i będę dalej ćwiczyć!
vaconafa Pańczyk Luiza
Brush lettering dla początkujących
4,5/5 ⭐
Jest to bardzo dobry poradnik. Każda litera jest dokładnie opisana. Książka jest 'podzielona' na kilka części, przez to nauka jest bardzo przyjemna. W książce znajdziemy kod qr z ćwiczeniami do wydrukowania - jest to ogromny plus. Obrazki są bardzo wyraźne i umilają naukę.
Autorka jest osobą leworęczną i znajdziemy w książce dla takich osób porady. Każdy temat jest dobrze opisany. Polecam to każdej osobie która chce się nauczyć pięknie pisać.
tik tok Wietecka Lena
Książka,,Brush lettering dla początkujących" autorstwa Wioletty Guzy jest idealną książką dla osób, które chcą nauczyć się pięknie pisać.
W tej książce możemy dowiedzieć się jakie przybory będą nam potrzebne do brush letteringu. Są tu zawarte podstawy pisania i tworzenia liter oraz jak prawidłowo je zapisywać. W książce są zawarte alfabety literek różnym stylem pisania, również możemy zobaczyc zapis dni tygodnia i miesięcy. Dużym plusem jest także poradnik dla osób leworęcznych co może ułatwić im naukę.
Ogólnie polecam książkę jest bardzo przydatna w nauce. 5/5
nathalie.books Stachnal Natalia
Książka ma bardzo ładną oprawę graficzną i dużo zdjęć obrazujących poszczególne kroki. Miłym zaskoczeniem były dla mnie podpowiedzi dla leworęcznych, ponieważ tak jak autorka jestem taką właśnie osobą. Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, w których po kolei przedstawiane są nam umiejętności potrzebne do opanowania sztuki brushletteringu.
Książka jest naprawdę dobra i faktycznie nauczyłam się dzięki niej podstaw brushletteringu. Świetna pozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym medium.
books.zone Marciniak Sandra
Brush lettering dla początkujących autorstwa Wioletty Guzy, czyli jak nauczyć się pięknie pisać brushpenem. Autorka poradnika jest leworęczna, więc w swojej książce zawarła również porady dla osób leworęcznych.
Książka jest cudowna, opowiada od A do Z jak nauczyć się kaligrafii. Poradnik posiada cudowne karty do ćwiczeń do druku, do pobrania przez kody QR, porady dla leworęcznych.
Do kaligfrafii z tą ksiażką potrzeba: brushpen'a, kartki papieru, aplikacja do skanowania kodów QR, oraz dostęp do drukarki (kody QR zawierają bezpłatne karty do ćwiczenia kaligrafi do druku.
Książka dysponuje 15 rozdziałami (Wstęp, Brush lettering, Narzędzia, Podstawy, Małe litery, Duże litery, Cyfry, Ozdobniki, Bounce lettering, Alfabety, Dla leworęcznych, Projekty, Fałszywa kaligrafia, Zakończenie) a każdy z tych rozdziałów jest starannie dopracowany przez autorkę.
Według autorki kaligrafia jest relaksująca, rozrywkowa i wcale nie taka trudna jak się wydaje.
Książka jest wydrukowana w kolorze, oraz na śliskim papierze.
Książkę oceniam 5/5, nawet gdybym chciał nie wiedziałbym do czego się przyczepić. Polecam każdemu, zarówno młodzież jak i dorosłym którzy chcą nauczyć kaligrafii. Zachęcam do sięgnięcia po ten poradnik.
dustinbooks Karapuda Igor