Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2018
Artretyzm. Lekarz rodzinny

Artretyzm. Lekarz rodzinny

Autorzy:   ,

Artretyzm. Lekarz rodzinny
Stron: 144
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Septem

Zdrowie w pigułce

Artretyzm (znany również pod nazwą zapalenia stawów) to jedna z najczęściej występujących chorób reumatycznych. Niszczy ona tkanki stawowe i może być przyczyną trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Najczęściej zapadają na nią ludzie w wieku 40-60 lat, przy czym zdecydowaną większość z nich stanowią kobiety. Do najbardziej charakterystycznych objawów tego schorzenia należą obrzęk i sztywność stawów, a także ból podczas wykonywania ruchów. W początkowym okresie artretyzm atakuje stawy nadgarstkowe oraz stawy drobne rąk i nóg. Później może dojść do zniekształceń w stawach łokciowych, biodrowych, kolanowych, a także w kręgosłupie.

Nie walcz samotnie z tą chorobą. Dowiedz się o:

 • technikach rozpoznawania zapalenia stawów,
 • lekach łagodzących ból i spowalniających rozwój artretyzmu,
 • ćwiczeniach wzmacniających stawy,
 • dostępnych zabiegach operacyjnych i terapiach uzupełniających,
 • wpływie diety na przebieg tej choroby.

Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie
wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie.

Eleanor Bull ukończyła King"s College w Londynie. Uzyskała tam dyplom z farmakologii z wyróżnieniem, a następnie zrobiła doktorat z neurologii na Uniwersytecie w Nottingham. Jest autorką wielu książek z serii Lekarz rodzinny.

Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

Artretyzm (znany bardziej pod nazwą: zapalenie stawów) - to bardzo "bolesny" temat. Dotyczy bardzo wielu osób, gdyż jest to jedna z najczęściej występujących chorób reumatycznych. Niszczy tkanki stawowe i może być przyczyną trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Wiedzą na ten temat dzielą się z cierpiącymi (najczęściej kobietami w wieku 40-60 lat) Eleanora Bulla i Paula Creamera w książce "Artretyzm". Najbardziej charakterystycznymi objawami tego schorzenia są obrzęk i sztywność stawów, a także ból podczas wykonywania ruchów. Autorzy w bardzo klarowny sposób przedstawili metody przeciwdziałania dolegliwościom, leki łagodzące ból i spowalniające rozwój artretyzmu, a także wpływ diety na przebieg choroby. Nim sięgniemy po pigułkę, warto najpierw po tę książkę.

POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI Marek Niedźwiedzki, 24/01/2009

  logotypy