ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

    Opinie czytelników - Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wydanie II (197)

    5.5

    2014-08-28
    bez podpisu
    Tę książkę powinien przeczytać każdy kto zajmuje się bezpieczeństwem informacji. I nie chodzi tylko o bezpieczeństwo informacji teleinformatycznej. Choć tematyka tej książki wskazuje, że adresatem będzie środowisko informatyczne to jej treść jednak bardziej dotyczy psychologii - jak przekonać obcą osobę by powiedziała to co jest nam potrzebne do zdobycia informacji wrażliwej. Jest to jedna z najlepszych pozycji jakie mam w biblioteczce i z pewnością kiedyś do niej wrócę. Niemal 75% książki to kazusy. Przy niektórych nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać - ludzka naiwność jest ogromna. Zdecydowanie polecam.
    2015-09-30
    bez podpisu
    świetnie się czyta, pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa IT.
    2015-01-03
    bez podpisu
    Świetnie się czyta.
    2010-12-13
    bez podpisu
    Świetna książka. Autor postawił sobie za cel pokazanie słabości ludzkiej psychiki poprzez przykłady zgubnego wykorzystania zwykłej chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie. Skłania do myślenia.
    2013-01-18
    bez podpisu
    Świetna ksiazka z której dowiedziałem sie naprawde bardzo wiele o możliwości utrady bardzo istotnych danych, przed jej przeczytaniem z pewnością wpadłbym w część pułapek przedstawianych przez autora. W ksiazce znajdziemy bardzo duzo praktycznych przykładów( chciałoby sie powiedziec ze wrecz zbyt wiele :P jest nimi przepelniona niemal cała ksiazka ). Polecam ja wszystkim którzy chca sie zabezpieczyć przed utrata istotnych danych, zapewniam ze sztuczkami zawartymi w tej ksiazce mozna oszukac niemal kazdego !
    2013-04-08
    Maciej Chrzanowski
    "Sztuka podstępu" to książka w całości poświęcona socjotechnice, czyli wpływie na ludzi, ale to - przynajmniej z reguły - ta zła strona wiedzy psychologicznej. To książka o najsłynniejszym hakerze świata, który "zarabiał" miliony mimo, że często nawet nie miał dostępu do komputera. Skończyło się na tym, że dostał 3 letni zakaz zbliżania się do komputera, ale to na końcu - jak go złapali. Znajdziesz w niej dziesiątki dialogów, sytuacji, w których Kevin uzyskiwał bardzo ważne informacje w firmie po prostu prosząc, jak mówi pewien dział "wystarczy poprosić" - ale odpowiednio poprosić. Znajdziesz w niej m.in.: o tym jak wykorzystać siłę autorytetu i jak go budować, "jechanie" po emocjach, i właśnie dlatego polecam tę książkę. Ze względu na masę dialogów i sytuacji, które to można przeanalizować i wyciągnąć dobre wnioski - praktyczne. Polecam z serca tę książkę - to nie lada gratka i absolutny kanon dla każdego, kogo choć trochę interesuje wywieranie wpływu.
    2016-03-24
    bez podpisu
    Super przykłady, bardzo wciągająca lektura, daje do myślenia. Polecam!
    2015-11-04
    bez podpisu
    Rewelka, nic dodać, nic ująć. Obowiązkowa lektura dla każdego!
    2012-07-30
    Przemysław Pach , informatyk
    Rewelacyjna pozycja dla każdego . Powinni ją przeczytać wszyscy , którzy mogą być narażeni na ataki hakerów.
    2019-02-25
    bez podpisu
    Przeczytane jednym tchem. Książka daje do myślenia, jeśli chodzi o to, co zazwyczaj jest najsłabszym ogniwem każdego systemu teleinformatycznego.
    2014-07-24
    Arek
    Przeczytaj i nie daj się naciągnąć innym, sam pierwszy zwietrz podstęp.
    2013-04-16
    bez podpisu
    Polecam wszystkim, którzy uważają że w sieci jest bezpiecznie i nie mają się czego bać :P
    2016-01-26
    IB
    Od pierwszej do ostatniej strony bardzo wciągająca, do tego napisana w taki sposób, że chcąc - nie chcąc czytelnik jest zmuszony do refleksji.
    2014-07-24
    Geek
    O Kevinie Mitnicku słyszał chyba każdy. Książka jest klasyką do której się wraca - czytałem ją dawno temu ale nie mogłem powstrzymać się od nabycia wersji elektronicznej. Socjotechnika dalej jest zagrożeniem, a człowiek najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa - warto mieć tego świadomość.
    2012-10-16
    axis , IT
    Nie jestem wyznawcą kultu autora, ale pozycję raz już miałem okazję czytać i bez wahania kupiłem i przeczytałem ponownie wersję elektroniczną. Polecam!
    2016-03-31
    bez podpisu
    Mocna rzecz. Robi wrażenie jak łatwo można zostać zmanipulowanym nie zdając sobie z tego sprawy.
    2015-10-18
    Michał ŻYwiecki , Informatyk
    Książka wyjątkowa i dająca do myślenia. Jest to książka dla każdego, w przejrzysty i wyjątkowo zabawny sposób pokazuje jak łatwo możemy wpaść w pułakę naszych własnych schematów i nieuwagi. Polecam !
    2018-12-28
    bez podpisu
    Książka klasyk. Pokazuje jak łatwo wyłudzić dane od innych i jak ważna jest rozwaga. Napisana jest w sposób zupełnie nietechniczny, co sprawia, że warta jest przeczytania przez każdego, by stać się bardziej świadomym w internecie i na co dzień by nie dać się oszukać.
    2011-12-12
    bez podpisu , webmaster
    Książka jest fenomenalna. Bardzo przyjemnie się ją czyta, nawet trudno mi się od niej oderwać. Opisane historie wiele mnie nauczyły, nawet nie zdawałem sobie sprawy że tak łatwo manipulować ludźmi. POLECAM!
    2014-03-19
    MrShemek
    Książka genialna. Pokazuje ludzi, którzy w codziennych sytuacjach nieświadomie pozwalają dostać się innym do ich prywatnych rzeczy - systemów, kart kredytowych itp. Warto przeczytać by wiedzieć na co uważać. Minusem książki są przykłady, których jest za dużo i są zbyt podobne, można łatwo się domyślić jak będzie przebiegała historia. Niemniej jednak jest to bardzo dobra lektura.
    2016-07-22
    Sebastian
    Książka bazuje na doświadczeniach autora. Bogata jest w szereg przykładów, z wyjaśnieniami omawianych socjotechnik. Ten tytuł szczególnie polecam, jako uzupełnienie spojrzenia na "hakowanie". Warto wspomnieć również o solidnych referencjach do literatury fachowej. Dla zainteresowanych organizacją szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, pomocny będzie ostatni rozdział, w którym autor zawarł szablony procedur bezpieczeństwa, wynikające z jego doświadczeń.
    2014-07-24
    Patryk
    Książka bardzo dobra - przeczytałem ją jednym tchem w wersji papierowej i kupiłem w promocji wersję na Kindla z sentymentu :)
    2015-03-06
    Rafał
    Klasyka sama w sobie
    2013-06-23
    bez podpisu
    Klasyk najbardziej znanego hackera. Pozycja obowiązkowa dla każdego kto interesuje się informatyką.
    2014-08-04
    Bogdan
    Kiedyś miałem pożyczoną tą książkę, teraz kupiłem w nowym wydaniu. Jest po prosu świetna. Otwiera oczy na to jak łatwo można dać się oszukać, nawet znając techniki przedstawione w tej książce. Dlatego trzeba ją przeczytać kilka razy. Pozycja obowiązkowa dla osób związanych z bezpiecznym przechowywaniem i przetwarzaniem danych, nie tylko administratorów.
    2013-04-12
    Krzysztof Kobiela , Programista
    Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Dlaczego? Otóż książka ta uświadamia człowiekowi wiele rzeczy, odnośnie jego dotychczasowego życia, postępowania, bezpieczeństwa. To nie książka o komputerach czy o bezpieczeństwie, jak się może wydawać. To książka o nas samych, książka o Tobie i o mnie. Poruszane tam są zachowania, odruchy ludzkie i relacje jakich doświadczamy codziennie, idąc do pracy, na spotkanie, itd. Czy chciałbyś być wykorzystany przez osobę która choć odrobinę umie stosować podstawy inżynierii społecznej? Nie? Ja też nie, dlaczego radzę Ci. Powinieneś przeczytać tę książkę, nim ktoś Cię wykorzysta i narobi Ci kłopotów. Jedna książka, a może uchronić Cię przed wielkimi kłopotami. Nie zmarnuj tej rady. Pozdrawiam.
    2016-10-12
    bez podpisu
    Bardzo fajnie napisana książka. Socjotechnik Kevin Mitnick świetnie pokazuje, że to ludzie są najsłabszym ogniwem i że wcale nie trzeba łamać haseł aby osiągnąć swój cel.
    2016-05-31
    Krzysztof Krajewski
    Bardzo ciekawa pozycja. Pokazuje jak można manipulować innymi, ale według mnie przede wszystkim jak nie dać manipulować sobą. Warto przeczytać!
    2011-07-29
    bez podpisu
    !!!
    2014-07-24
    mirek
    Wspaniała książka! Pierwszy raz czytałem ją wiele lat temu. Fascynująca i wciągająca. Mówi o tym jak łatwo dajemy się sobą manipulować przez za pomocą wręcz banalnych technik. Polecam każdemu!
    2015-01-31
    bez podpisu
    Przyjemnie się czyta, jest kilka porad, które można szybko wprowadzić w firmie.
    2015-12-05
    bez podpisu
    Otwierająca oczy lektura- po przeczytaniu zwracamy uwagę na wiele potencjalnie niebezpiecznych sytuacji w pracy. Zdecydowanie polecam, szczególnie osobom niezwiązanym z branżą informatyczną- to one zazwyczaj stają się ofiarami ataków socjotechnicznych. Warto wiedzieć jak łatwo nas oszukać :) Książka napisana przystępnie, ciekawe przykładowe historie, zawiera też dużo sugestii dla pracodawców- jak zapobiegać pokazanym w przykładach sytuacjom.
    2012-09-19
    Michał , nauczyciel
    Książka zawiera ciekawe przykłady manipulacji socjotechnicznych wraz z omówieniami. Czyta się ją bardzo dobrze. Gdyby nie trochę nudnawy ostatni rozdział byłaby najwyższa ocena. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla szefów firm!
    2014-04-28
    Karol Jung
    Książka napisana lekkim językiem. Uzmysławia człowiekowi jak wiele zagrożeń może dotknąć firmę oraz jak skutecznie się przed nimi bronić. Klasyka. Polecam
    2014-12-27
    Ędriu
    Książka bez wątpienia ciekawa ze względu na na tematykę. Dałbym 6, gdyby była lżej napisana.
    2015-04-27
    Przemysław Muszyński
    Dość wartościowa książka jeżeli chodzi o podejście do psychiki ludzkiej. Autor pokazuje, jak złamał zabezpieczenia przez ludzi ;)
    2016-01-20
    bez podpisu
    Dobrze się czyta w pakiecie z "Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami" napisaną przez Christopher Hadnagy. Poza tym, że książka uświadamia w jaki sposób można nami manipulować - podaje gotowe rozwiązania, które mogą uczynić to nieco trudniejszym zadaniem.
    2017-08-13
    bez podpisu
    Ciekawa case study wielu sytuacji - czyta się przyjemnie i pozwala wyciągnąć ciekawe wnioski
    2016-11-07
    bez podpisu
    W świecie gdzie Internet otacza nas z każdej strony warto wiedzieć jakie niebezpieczeństwo nam grozi.
    2015-01-06
    Paweł Pasek
    Pozycja obowiązkowa dla osób zawodowo zajmujących się bezpieczeństwem w każdej większej firmie.
    2016-09-17
    MIchal D
    Książka dobra,ale nie powiedziałbym zeby była wyjątkowa. Dorbze się czyta, szybko. Ważne jest to że pokazuje ludziom jak łatwo można kogoś nabrać. I za to wielki plus dla autora. Mam nadzieję ze po tej lekturze sporo osób zmieni swoje postępowanie i zacznie się przejmować bezpieczeństwem danych. Z drugiej strony historie są bardzo rozlegle rozpisywane, zdania się powtarzają. Wałkowane są podobne tematy po pięć razy. Ale przeczytać warto!
    2014-01-20
    tadam , programista
    Jest ok ale w pewnym momencie miałem wrażenie, że czytam w kółko to samo.
    2015-06-26
    Wojciech
    Ciekawe.
    2003-05-05
    Piotr G.
    Wybitna na polskim rynku, te chwyty załapią za 2, 3 lata w Polsce.
    2003-05-22
    bez podpisu
    Wybitna książka wybitnego autora. POLECAM
    2003-11-07
    Tomasz Trejderowski
    Wszyscy się tu rozpisują, a ja napiszę krótko. Jeśli ktoś ma cokolwiek wspólnego z bezpieczeństwem jakiegokolwiek systemu komputerowego, to NIE przeczytanie tej książki jest grzechem ciężkim!
    2003-05-05
    bez podpisu
    Wspaniała
    2003-05-05
    Mirek Bobrowski
    Wiarygodne i profesjonalne - daje sporą dawkę emocji przy czytaniu - w końcu to sprawozdanie z pierwszej reki... ;) Polecam WSZYSTKIM adminom - ja sporo się dowiedziałem :)
    2005-01-12
    bez podpisu
    Uważam, że jest to bardzo dobra książka. Wszyscy, którzy cenili ja negatywnie nie umieją jej zrozumieć. Jeżeli jest nudna to po co w ogóle ją czytaliście, widocznie nie podoba wam się to. Ja przeczytałem ją 7 razy, żeby ją dokładnie zrozumieć i niektórymi sposobami shackowałem kilka osób!
    2004-05-06
    Artur Chudzik
    To jest najlepsza książka, jaką czytałem!!!
    2004-05-10
    Adam Gawarkiewicz
    To co robił Mitnick było naprawdę sztuką. Ta książka to opisuje. Polecam nie tylko ludziom interesującym się informatyką.
    2005-05-05
    Michał Hapka
    Ta książka to prawdziwy Bestseller!!! Warto ją przeczytać, nie tylko dla tych co się interesują hackingiem i wyciąganiem haseł Polecam z całego serca!!!
    2005-08-09
    bez podpisu
    Ta książka to miazga systemu... naprawdę nie spodziewałem się, że takie przekręty są możliwe. Sztuka podstępu zmieniła moje podejście do wielu spraw. Polecam ją wszystkim, bo to niesamowita książka. Warto czytać.
    2008-06-13
    Adrian Kałuziński
    Ta książka jest istnym arcydziełem i przejawem geniuszu autora. W przystępny sposób opisuje metody działań socjotechników, o których większość z nas nie nawet nie śniła. Jest napisana językiem godnym thrillera, trzyma w napięciu przez wszystkie rozdziały. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego!
    2003-05-05
    Tomek Byra
    Świetna książka. Polecam gorąco każdemu nawet jesli z komputerami nie ma dużo do czynienia. Uczy rozpoznawania prób oszukania nas i przeciwdziałaniu temu. Mitnick i Simon piszą językiem bardzo przystępnym, wolnym od komputerowego żargonu co sprawia, ze książke każdy czyta szybko i przyjemnie. Naprawdę zachęcam do lektury.
    2003-05-05
    Sebastian Poręba
    Świetna książka opisuje różne sposoby na wyciągnięcie od ludzi każdej informacji. Szkoda że pierwszy rozdział nie został wydrukowany, ale można znaleźć w internecie.
    2018-07-20
    Wojciech Królak , nauczyciel
    Świetna książka napisana przez świetnego człowieka!
    2003-05-05
    W
    REWELACJA. Po prostu REWELACJA. Kevin rulez!!!
    2003-05-05
    Michał Majczak
    Rewelacja
    2004-04-26
    Michał Bielamowicz
    "Ta książka to woda, woda, woda i nic więcej poza zmyślonymi przykładami" - taka opinie wystawiają niektórzy. Cóż... być może mają oni sporo racji, ale niestety bezpieczeństwo to nie tylko tysiącstronicowe wywody opisujące sposoby instalacji kolejnych uaktualnień systemu. Ta książka to swobodna opowieść o tym jak można maniaków zabezpieczeń wystrychnąć na dudka. Opinie czytelników tego zresztą dowodzą: jeśli ktoś szuka informacji "jak spakować kernela w wersji x" to się srogo zawiedzie. Tu przeczytać tylko można o tym jak omamić sekretarkę, żeby przypadkiem podała nam hasło szefa... Dlatego ta książkę trzeba przeczytać. Może i jest w wielu momentach przegadana i nudnawa, ale mimo to może otworzyć oczy na rzeczywiste problemy bezpieczeństwa... bo cóż tak naprawdę mamy chronić, jeśli nie informację? Po cóż drogie systemy detekcji intruzów, jeśli każdy w firmie zna hasło dostępu do tajnych danych? Ta książka nie jest o hakerach, ona jest o konieczności myślenia o bezpieczeństwie. Przez cały czas.
    2008-05-19
    Wioletta Makuch
    "Sztuka podstępu" to nic innego jak czystej natury przykłady z życia największego hackera świata. Gdy zaczęłam ją czytać było mi trudno zrozumieć tak naprawdę czemu on łamie ludzi, skoro łamanie haseł jest dużo ciekawsze... po kilku rozdziałach zrozumiałam jednak, że łamanie ludzi to jednak duże wyzwanie, a jeszcze większe - by samemu nie dać się złamać. Gorąco polecam każdemu!
    2003-05-28
    Kondi®
    PRZECZYTAŁEM 10 STRON I JEST TAK INTERESUJĄCA, ZE POLECAM JĄ KAŻDEMU. WARTO KUPIĆ.
    2009-05-25
    bez podpisu
    Pozycja obowiązkowa dla każdego członka społeczeństwa informacyjnego. Warto docenić również swobodny i przyjazny styl.
    2003-05-05
    Paweł Stania
    Po przeczytaniu książki, jestem jak oparzony. Przecież sam mogłem wiele razy być atakowany "socjotechnicznie". Ale teraz już wiem co można a co nie. Dzięki Kevin -- teraz ja sobie powyciągam tajne informacje ;)...

    P.S. Wg mnie "Analizy" i "Komentarze Kevin" są zbędne, same przykłady są wystarczające. Plus za ostatnie rozdziały o polityce bezpieczeństwa.

    2003-09-18
    Karol Dąbrowski
    Po prostu książka jest powalająca !
    2003-09-16
    bez podpisu
    Po prostu jedna z najlepszych książek, które przeczytałem. Bardzo dużo się nauczyłem. Polecam każdemu.
    2006-05-29
    Artur Krupa
    Oceniam tę książkę, ponieważ ją przeczytałem. Jest to wspaniała lektura dla osób zajmujących się bezpieczeństwem systemów jak ja. Czyta się ją gładko i bardzo przyjemnie. Każda opisana tam sytuacja ukazuje prawdziwą naturę ludzi - ich "głupotę i łatwowierność", oraz chęć niesienia pomocy innym ludziom, co w bardzo prosty sposób wykorzystują socjotechnicy. Książka ma w sobie to coś co nie pozwala się oderwać, a zarazem osoba wolno czytająca bądź lubiąca "książki z obrazkami" bardzo szybko ją przeczyta mimo to. Polecam każdemu kto uważa, że jest bezpieczny w sieci i poza nią a w szczególności osobą prowadzącym firmę, by wiedzieli jak się bronić przed włamaniami (nie koniecznie z pomocą komputera ;) ). PS - :P Dedykuję ten opis moim rodzicom i kumplowi - Five ;) Pozdrawiam też Wydawnictwo Helion za naprawdę doskonałe książki!
    2004-08-25
    Damian Szczepanik
    Ocena może za wysoka, ale jest to chyba najlepsza książka tego wydawnictwa, która miałem w rękach do tej pory! <br /> Najciekawszą częścią jest opis tych wszystkich sytuacji, w których socjotechnik potrafi wykorzystać tak banalne informacje do swoich celów. Po przeczytaniu kilku rozdziałów można się naprawdę poważnie zastanawiać, czy wczoraj nie podałeś komuś banalnej informacji nt. nazwiska swojego szefa, która była tylko kolejnym krokiem do uzyskania tajnych danych o firmie. <br /> Książka bardzo szeroko pokazuje, jak ludzki umysł można łatwo oszukać, jak skrótowo myśli, jak szybko wpada w rutynę i tendencyjne wyciąganie wniosków - naprawdę warto.<p> Książka nie jest z pewnością dla informatyków, jest dla każdego, więc nie sugerujcie się tym, że wydało ją wydawnictwo informatyczne.
    2003-05-05
    M@rek K@rwet@
    Niesamowita książka -- cegła trochę ale pochłonąłem w 2 noce!!! Coś niesamowitego! Polecam każdemu kto chce trochę poznać techniki K. Mitnicka!
    2003-03-18
    Michał Wiśniowski
    Nie czytałem jeszcze tej książki, ale w najbliższym czasie mam zamiar ją kupić. Jak na teraz oceniam tą książkę na 6 bo ją trochę przeglądałem, a Kevin Mitnick to mój IDOL!!!
    2006-08-24
    Robert Kabat
    Naprawdę świetna książka. Opisuje w większości zmyślone historie, które jedna mogą wydarzyć się naprawdę... o ile już się nie zdarzyły. W książce są nie tylko fikcyjne historie ale i analiza każdej z nich oraz sposób zapobiegania przedstawionym sytuacją, które prawdopodobnie i tak zdarzają codziennie (może nawet w twojej własnej firmie!). A do tego wszystkiego dochodzą jeszcze fakty z życia Kevina Mitnicka - najlepszego hakera na świecie. Możemy się dowiedzieć jak zaczynał i jaki był jako dziecko oraz z kim się zadawał i dlaczego robił to co robił. Gorąco polecam tę książkę każdemu kto ma własną firmę lub planuje ją założyć no i oczywiście tym, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę!
    2003-05-22
    Kokłowski
    Myślisz, że nic cię już nie zaskoczy? Uważasz, że twój "świat" jest stabilny i bezpieczny? O tym jak bardzo się mylisz, możesz dowiedzieć się z lektury tej książki. Poza światem w którym żyjesz, istnieje jakby drugi - świat socjotechniki. Wszystkich ludzi można podzielić na dwie kategorie: 1) "szary zjadacz chleba" - ofiara różnorakich oszustów i naciągaczy, 2) człowiek znający techniki socjotechniczne - potrafi bezbłędnie wykryć próby manipulacji sobą. Do której grupy chcesz się zaliczać? Jeśli jeszcze nie przeczytałeś książki Mitnicka, na pewno należysz do pierwszej! Ta książka jest naprawdę przydatna w codziennym życiu.
    2005-03-02
    bez podpisu
    Mogę bez wahania polecić tę książkę dla każdego. Po jej przeczytaniu zmienia się całkowicie punkt widzenia odnośnie bezpieczeństwa. Książka nie jest dla tych użytkowników, którzy chcą łamać zabezpieczenia, lecz uczy jak bronić się przed ludźmi, którzy się tym zajmują. Obowiązkowa lektura.
    2003-03-08
    bez podpisu
    książkę kupiłem po to aby mitnick mi się na niej podpisał i po przeczytaniu jej nie żałuję że wykosztowałem się 25 zl :)
    2003-10-23
    Delfin
    Książka ta jest bardzo fascynująca, poznasz pierwsze sztuczki Kevina Mitnick'a - z czasów dzieciństwa Kevina, oraz te którymi każdy chciałby się chwalić. Według mnie książka warta tych 30 złotych, książka mi się podoba od okładki aż do ostatniej kartki, polecam BARDZO GORACO!
    2003-05-20
    Tadeusz Hucał
    Książka świetna. Napisana ciekawym językiem co sprawia, że bardzo mile się ją czyta. Może bardzo pomóc właścicielom firm w sprawie bezpieczeństwa. Opisuje w większości fikcyjne (lecz zdarzaja się prawdziwe) historie o socjotechnikach i metodach jakie stosują. Pozwala to się przed nimi uchronić jak i poznać podstway socjotechiniki (dla przyszłych socjotechników :D).
    2009-05-11
    Piotr
    Książka rewelacyjna. Można w niej znaleźć całe mnóstwo interesujących przykładów działań socjotechników- od "wybryków" po poważne penetracje, zakrawające na szpiegostwo przemysłowe. Poszczególne historie są opatrzone analizą i często, "Uwagami Mitnicka". Treść jest prezentowana ciekawie i przejżyście. Obowiązkowa pozycja dla zainteresowanych bezpieczeństwem systemów informatycznych i całych organizacji, ale także dla każdego komputerowego znawcy.
    2005-11-07
    bez podpisu
    Książka obowiązkowa dla każdego kto ceni się jako specjalista od bezpieczeństwa lub hakera. Opisuje przygody i techniki jakie stosował Kevin Mitnick uważany za najlepszego hakera na świecie.
    2004-08-03
    bez podpisu
    Książka naprawdę świetna warta przeczytania i poświęceniu jej czasu.
    2005-02-28
    Adam Jagiełło
    Książka moim zdaniem wybitna. Przedstawia ona metodę hackingu zwaną socjotechniką. Najsłynniejszy hacker świata Kevin Mitnick uczy nas jak bronić samych siebie i nasze firmy przed takimi atakami. Książka jest napisana jest przystępnym dla każdego językiem i jest bardzo dobrze przetłumaczona. Oby więcej takich książek!!!
    2003-05-23
    Bartosz Kaczmarek
    Książka mnie zadziwiła. Byłem wielce zaskoczony czytając ją. Opisane są historie , które nawet mi nie przychodziły do głowy. Socjotechnicy - wspaniali ludzie ;-) Mimo to nie chciałbym żeby taka osoba zadzwoniła do mnie. "Sztuka Podstępu" jest naprawdę godna polecenia! Jest jedną z najlepszych książek,które czytałem!
    2003-05-05
    STING!(^^
    Książka jest wydana znakomicie, znakomicie mieści się w kobiecej torebce, jest lekka, w miękkich okładkach, ale i taką torebką można nieźle przywalić. Klei też jest znakomity kartki się nie rozsypują. Oprawa graficzna na szóstkę z plusem i ten efekt lustra wprost genialny pomysł. Perfekcyjnie przetłumaczona i to zasłudze pani Renatki między innymi. Co do zawartości merytorycznej tej książki to daję szóstkę z minusem i to, dlatego by autor nie psuł mojego kompa (a tak w nawiasie mógłby się lepiej postarać;) - STING!(^^
    2003-05-05
    Michał Kuziemski
    Książka jest świetna - nic dodać, nic ująć ! Dzięki niej uświadomiłem sobie jak łatwo można oszukać przeciętnego pracownika i jak łatwo można dać się oszukać. Książkę polecam wszystkim, któży nie zdają sobie sprawy z tego czym jest socjotechnika. Ja już to wiem!
    2004-07-26
    bez podpisu
    Książka jest super, właśnie skończyłem ją czytać i teraz zacząłem "Ścigany: rozmowa z Kevinem Mitnickiem" obydwie są warte przeczytania! COOL
    2007-03-05
    Sebastian
    Książka jest super. Nic dodać, nic ująć.
    2003-05-05
    Adrian Michalak
    Książka jest genialna. Przeczytałem kilka rozdziałów i już mi się podoba. Jest pisana przystępnym językiem.
    2003-11-17
    bez podpisu
    Książka jest fajna. Kevin Mitnick jest po prostu dobrym hakerem. Bardzo interesuje się nim, ponieważ miał dobrą technikę.
    2003-03-12
    Łukasz Boruszczak
    Książka jest Cool przeczytałem ją przez jedną nocke i podczas lekcji w szkole dnia następnego. POLECAM!!! Warta 29.90 zł
    2004-12-30
    Łukasz Wójcik
    Książka jest bardzo dobrą lekturą na temat bezpieczeństwa, może nie podpowiada dokładnie jak ustrzec się socjotechników ale w sumie nikt na nich nie ma sposobu. Każdy człowiek inaczej reaguje w wyjątkowych sytuacjach i właśnie tu jest pokazane jak socjotechnicy wykorzystują swoje zdolności, jak potrafią skłonić ludzi do pomocy i przekazania tajnych danych w taki sposób, że nawet o tym nie wie. Pozycja ta jest bardzo wciągająca i cieszę się, że nie zmarnowałem czasu czytając ją w ręcz przeciwnie zyskałem trochę wiedzy, teraz inaczej człowiek patrzy na świat.
    2006-04-05
    Xander99
    Książka jest bardzo dobra. Nie jak wszystkie inne o systemach, tylko o realnym zagrożeniu. Jeżeli ktoś interesuje się zabezpieczaniem danych czy innych to polecam tę książkę.
    2006-08-03
    Rafał
    Książka jest bardzo ciekawa. Moim zdaniem jedna z najlepszych w tej dziedzinie. Opisane w niej przypadki pokazują jak pracują osoby w firmach mający dostęp do komputera. Sam po przeprowadzonej obserwacji po przeczytaniu tej książki doszedłem do wniosku, że większość opisanych w niej sytuacji można spotkać na co dzień i nikt się tym za bardzo nie przejmuje. Wiec niekiedy można się trochę zabawić ze znajomymi. Uważam, że ta książka powinna być skierowana głównie do informatyków, administratorów sieci i ludzi zajmujących się ochroną danych w firmie. Osobiście polecam.
    2004-04-19
    bez podpisu
    Książka jak na mój gust jest OK. Czas na który ją poświęciłem uważam, że nie został stracony. Myślę nawet aby sobie w późniejszym czasie przeczytać jeszcze raz a może i więcej, kto wie. Czekam na następną książkę Mitnicka.
    2005-02-21
    Michał
    Książka godna polecenia. Czytaj się ja wspaniale, wszystko doskonale wytłumaczone! Gorąco polecam!!!
    2003-05-05
    Michał Jakubowski
    Książka godna hackera. Napisana przez wybitną osobę, po prostu warta przeczytania. Jednym słowem książka wybitna polecam.
    2004-02-27
    Adam Tanasiewicz
    Jest to książka, która odzwierciedla całe jego życie. Szukałem książki o tematyce hakerskiej, która odpowie mi na pytania: jak to możliwe, żeby się włamywać do tylu komputerów. Kiedy przeczytałem tę książkę wiedziałem, że to jest to na co czekałem długi czas. Dałbym tej książce ‘7’ ale niestety się nie da (szkoda).
    2003-09-18
    Neo
    Jest super !
    2003-03-12
    Tomasz Wrotkowski
    Jedna z najlepszych książek jakie w życiu czytałem. Genialny autor -- genialna książka.
    2006-09-05
    Łukasz
    Genialna książka. Opisuje sposoby socjotechników. Oczywiście można z tego się wiele nauczyć jak się bronić. Ta książka pokazuje że trzeba być bardziej uważnych. Ciekawym pomysłem są tabelki jak rozpoznać intruza. GORĄCO POLECAM
    2012-03-08
    bez podpisu , handlowiec
    Doskonała, Uczy zabezpieczyć się przed zagrożeniami i pozwala spojrzeć na dane firmowe, nawet te ogólnie dostępne, jako informacje stanowiące cenną wartość dla szpiega gospodarczego.
    2007-12-17
    adx666@o2.pl
    Doskonała. Ponadczasowa.
    2008-04-02
    Wiktor Sapralijew
    Doskonale połączenie Kevina Mitnicka z socjotechnika:D Ktokolwiek słyszał o socjotechnice dowie sie jak ja wykorzystać w życiu codziennym i zawodowym. Serdecznie polecam.
    2003-05-05
    Tomasz Bagniewski
    Dopiero co zamuwiłem ale myślę że będzie co czytać. Czekałem na nią pół roku!
    2003-06-26
    Marek Wojciechowski
    Dlaczego kazdego hackera uwaza sie za osobe niebezpieczna ? Takie widzenie tych ludzi wykreowali ludzie niemajacy zielonego pojecia o pracy tego typu ludzi. Autor zawarl w ksiazce wszystkie swoje doswiadczenia i pokazuje nam, ze niebyl on typowym przestepca za jakiego go uwazano. Po przeczytaniu "Sztuki Podstepu" mozna dopiero oceniac swiat i zachowania hackerow.
    2003-10-15
    Wiktor Suworow
    Dla mnie ta książka to mini podręcznik jak wystrzegać się oszustów. Nie rozumiem niektórych czytelników, którzy kupili tą książkę i spodziewali się, że będą tam informacje typu "jak krok po kroku włamać się na serwer..." GORĄCO POLECAM
    2003-12-19
    Łukasz Ząbek
    Dawno nie czytałem takiej książki, w ogóle mało czytam wiec jak się za coś wezmę to musi być genialna książka taka jest "Sztuka Podstępu". Gorąco ja polecam każdemu kto lubi komputery, hakerów i tajny świat wielkich włamań!!!
    2003-05-05
    Krzysztof
    Czyta się jak najlepszą sensację. Ale bardzo daje do myślenia. Teraz widzę podstępnych socjotechników na każdym kroku. POLECAM!!!
    2003-05-05
    bez podpisu
    co tu dużo pisać.. książka jest po prostu super!!
    2003-05-05
    Grzegorz Wilczyński
    Ściśle tajne to fikcja bezpieczeństwa Z tego co zauważyłem takie hasło reklamowe towarzyszyło premierze książki. Oddaje ono w 100% moje odczucia po lekturze "Sztuki podstępu". Nie ma informacji niedostępnych, ściśle tajnych. Wszystko zależy jak bardzo zależy Ci na ich zdobyciu i jak dobrym jesteś aktorem (socjotechnikiem).

    To nie jest książka o informatycznych aspektach ataków hakerskich, nie ma tu kodów programów, opisów firewalli itp. To po prostu nie jest książka informatyczna, jakiej być może spodziewa się wielu fanów Kevina Mitnicka i czytelników książki.

    Zawiera ona dużo cenniejsze informacje, przydatne każdemu kto ma do czynienia z istotnymi i tajnymi danymi, a także każdemu, kto próbuje takie informacje zdobyć. Mitnick udowodnił jak niewiele wysiłku potrzeba by dotrzeć do numeru karty kredytowej dowolnej osoby, jak łatwo jest zainstalować konia trojańskiego podrzucając dyskietkę opatrzoną logo firmy ze znakiem "poufne dane wewnętrzne". Mitnick przedstawia scenariusze ataków hakerskich (socjotechnicznych) w postaci wyjątkowo barwnych i wciągających opowieści. "Sztukę podstępu" czyta się jak doskonały kryminał, kryminał z wyjątkowo cennym morałem.

    I jak mówią starzy bokserzy: "Nie ma niepokonanych, są tylko źle trafieni". Ta książka pokazuje jak trafić albo jak uniknąć trafienia.

    Gorąco polecam!

    2003-05-05
    JR
    Bardzo interesująca pozycja. Poleciłbym tę pozycję nie tylko administratorom sieci, ale także psychologom i ludziom, którzy nie lubią być manipulowani.
    2003-03-16
    Krystian Brzezowski
    Bardzo interesująca książka. Już sam tytuł zapowiada nam przeżycie fantastycznych doświadczeń, treść jest naprawdę na wysokim poziomie, życzę miłej i ciekawej lektury.
    2003-05-22
    Łukasz Struk
    Bardzo fajna książka. Osobiście nie czytam książek za często, ale tą musiałem przeczytać. Jest super. Tylko szkoda, że nie ma w niej tego rozdziału z historią Kevina :(, no ale jest do ściągnięcia ze strony. Kupiłem ją, jak dostałem wraz z innym zamówieniem mini wersję z wybranymi fragmentami, ale i tak bym ją kupił :)
    2003-05-05
    Jakub Jacher
    Bardzo dobra książka, którą naprawdę warto kupić. Polecam wszystkim. Lekko i szybko się czyta. Bardzo ciekawa i interesująca. Fachowa lektura napisana przez znawcę a nie amatora. Szczerze była to jedna z niewielu książek, którą kupiłem od razu po premierze i przeczytałem w kilka dni.
    2003-03-12
    bez podpisu
    bardzo dobra książka dla każdego!
    2003-05-23
    Marek Jasiński
    bardzo dobra ksiązka o socjotechnice polecam naprawde warto Kevin Mitnick zywa legenda hakerstwa wspólnie z bille simonem napisali swietną ksiazke
    2003-05-05
    Stanisław Wasiutyński
    Zdecydowanie dobra książka
    2003-03-18
    Tobiasz Nowak
    Wyjątkowo dobra książka! Można się z niej dowiedzieć podstaw socjotechniki fascynującej, dziedziny polegającej na umiejętnym wykorzystywaniu telefonu ;-). Polskie wydanie zasługuje na pochwałę. Zwłaszcza promocja tej książki. Dla mnie autograf Kevina Mitnicka z dedykacją jest czymś wielkim.

    Polecam tą pozycję wszystkim!! Warta jest wydania 39,90 zł!!!!

    Poza tym koszulka "Sztuki Podstępu" według mnie jest trochę za droga... ale jakoś mój chudy portfel to przeboleje (chyba)...

    2003-05-05
    Radosław Michalkiewicz
    Takiej książki brakowało. Wszędzie teraz wyczuwam jakichś cwaniaków. Paranoja. Widzę, że kilka razy w życiu zachowałem się w sposób, z którego nie mogę być dumny. Wszyscy pewnie mieli takie sytuacje, tylko jeszcze o tym nie wiedzą. Pod oknem edycyjnym, w którym wpisuję ten tekst proszą mnie o podanie adresu i wabią jakimiś niesprecyzowanymi upominkami. Powinienem to zrobić? A może to blef?

    Czuję że kroi się duży sukces wydawniczy. A może już jest?

    2004-10-19
    Kamil Rożenek
    Ta książka jest bardzo dobra podziwiam kevina nie tylko jegoi umiejętności ale i sposób myslenia !!!
    2003-05-23
    Dariusz Demko
    Po zakupie książki byłem lekko rozczarowany, gdyż spodziewałem się, że będzie poruszona w niej typowa problematyka związana z działalnością "hakerską"a w szczególności z działaniami samego autora. Jednak już po przeczytaniu trzech pierwszych rozdziałów uznałem, że książka jest bardzo ciekawą pozycją na rynku wydawniczym. Tematyka w niej poruszona i jej uważna lektura mogą nam pomóc uchronić się przed różnymi oszustwami, z którymi mamy do czynienia na codzień, nie tylko w branży informatycznej. W jej treści zawarte są liczne przykłady podstępstw stosowanych przez "Socjotechników"ludzi którzy wykorzystują naszą wrodzoną chęć do niesienia pomocy innym, dobroduszność a nierzadko naiwność, dla własnych zazwyczaj nieuczciwych celów. Większość tych przykładów jest szczegółowo analizowana, dzięki czemu możemy dowiedzieć się jak bronić się przed tego typu atakami. Warto zapoznać się z treścią tej książki, szcególnie jeśli jest się właścicielem bądź pracownikiem firmy, która posiada strategiczne informacje. Jej lektura przyda się też wszystkim innym ludziom zgrożonym działalnością oszustów.
    2004-03-22
    Dawid Fiedorowicz

    Jakiś czas temu gościł w Polsce Kevin Mitnick. Większość zapewne wie o kim mowa, a reszcie przypomnę, że to człowiek, który nosi miano najsłynniejszego hakera świata. W "Sztuce Podstępu" zdradza on tajniki swego rzemiosła.
    Choć książka sygnowana jest nazwiskiem Mitnicka jej autorem jest William Simon, ale była pisana pod nadzorem słynnego hakera. W Polsce Sztuka Podstępu została wydana przez wydawnictwo Helion w cenie 29.90 (miękka okładka) oraz 39.90 (sztywna okładka).
    Książka ta w bardzo ciekawy sposób zdradza tajniki dostępu do szukanych danych. Mitnick opisuje, że nie trzeba być komputerowym geniuszem, aby okraść bank na sumę 8 mln zielonych. Wystarczy mieć gadane, dar przekonywania, znać slang oszukiwanej instytucji i przede wszystkim wiedzieć gdzie zadzwonić. Krótko mówiąc należy być socjotechnikiem.
    'Socjotechnika to wywieranie wpływu na ludzi i stosowanie perswazji w celu oszukania ich tak, aby uwierzyli, że socjotechnik jest osobą o sugerowanej przez siebie, a stworzonej na potrzeby manipulacji tożsamości. Dzięki temu jest w stanie wykorzystać swoich rozmówców przy dodatkowym (lub nie) użyciu środków technologicznych do zdobycia poszukiwanych informacji.' (Definicja z książki)
    Ogólnie rzecz biorąc książka na podstawie historii prawdziwych jak i zmyślonych opisuje nam tajniki zdobywania informacji. Dzięki niej można dowiedzieć się jak słabo zabezpieczone są amerykańskie komisariaty, banki, urzędy, firmy. Oczywiście 'autor oraz wydawnictwo nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania informacji zawartych w książce'. Zdanie to dokładnie obrazuje, jakie wiadomości czekają na nas w 'Sztuce podstępu'.
    Tajniki ataków socjotechnicznych opisane zostały według bardzo ciekawego schematu: - historia przedstawiająca szczegóły ataku z dwóch stron: atakującego i ofiary - morał, naukowy wywód na temat wydarzenia.
    Ogólnie polecam książkę wszystkim, którzy interesują się internetem, a przed wszystkim administratorom sieci i osobom korzystającym z komputera i internetu w pracy, a także tym, którym zależy na bezpieczeństwie danych.

    2006-07-24
    bez podpisu
    Myślę, że niektóre historie opisane w książce, za żadne skarby by nie przeszły w Polsce. Ofiara musiałaby być naprawdę idiotą żeby dać się wrobić. Jednak do tych historii trzeba podchodzić z dystansem. Zostały one stworzone, aby przykładowo zademonstrować różne metody socjotechniczne. Dzięki książce nabywamy pewnych umiejętności aby wykrywać i zapobiegać atakom socjotechników. Myślę, że jest to pozycja dla każdego. Firmom, aby ustrzec się przed utratą ważnych danych, zwykłym jednostkom, aby nie dać się wrobić i dawać manipulować w życiu codziennym. Pozdrawiam i polecam!
    2004-01-13
    bez podpisu
    Myślałem, że ta książka będzie o życiu Mitnick'a ale nie jest, na pewno też z tego powodu, że nie może o swoich wyczynach opowiadać do 2010 roku. Książka pokazuje wymyślone przykłady i mówi tylko o socjotechnice. Moim zdaniem jest to dosyć ciekawa książka, choć genialną jej raczej nie można nazwać.
    2003-03-12
    Mariusz Goch
    Moim zdaniem jest to książka bardzo dobra, wciągająca i przystępnie napisana. Mitnick opisuje w niej różne metody włamywania się do komputerów firm i zastrzeżonych informacji. Jednak nie chodzi tu aspekty technologiczne, tak jak odnajdywanie dziur w komputerowych systemach zabezpieczeń. Jeśli szukasz poradnika młodego hackera, to źle trafiłeś. Kevin opisuje w niej ataki socjotechniczne, na które wszyscy jesteśmy narażeni w życiu codziennym. Ukazuje nam w jaki sposób możemy być manipulowani i jak zupełnie nieświadomie możemy ujawnić swoje zastrzeżone informacje. Dowiemy się w jaki sposób dobry socjotechnik za pomocą paru telefonów może dowiedzieć się o nas wszystkiego. Kevin jednak nie poprzestaje na opisaniu różnych ataków, ale również ukazuje jak możemy się przed nimi bronić i zwiększyć szansę na to, że nasze sekrety firmowe, jak i pieniędze nie staną się łupem jakiegoś socjotechnika. Szczerze polecam!!!
    2006-02-23
    Świtek Paweł
    Książkę kupiłem niedawno, czyli dość późno od czasu premiery. Przymierzałem się do niej już dawno, zafascynowała mnie tematyka hakerstwa. Oczekiwałem od książki raczej opowieści o poczynaniach Mitnicka, a tu dostaje przykłady i działanie socjotechników. Ogólnie rzecz biorąc nie zawiodłem się, bo dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy w sposobie działania hakerów. Ogólnie książka bardzo dobra, a co do błędów to nie znalazłem (pewnie nie zauważyłem).
    2003-05-05
    Maciej Żóraw
    Książka reklamuje się nazwiskiem znanego hakera -- Kevina Mitnicka. Kupując ją spodziewałem się historii życia Kevina, jego pracy, sposobów lecz troszkę się zawiodłem. O Mitnicku były tylko 3 pierwsze strony. Chociaż książka opisująca metody socjotechniczne też była ciekawa, choć nie spodziewałem się takiej treści. Dowiedziałem się dużo ciekawych i przydatnych faktów.
    2005-09-26
    Emil Sierżęga
    Książka ogólnie jest OK, w szczególności dla kogoś kto ma własną firmę i chciałby się bronić przed atakami socjotechników. Jeśli o to chodzi książka jest na 6! Jednak ja oczekiwałem więcej po książce pisanej przez samego Kevina Mitnicka, najbardziej znanego hakera na świecie. Wolałbym aby autor opowiedział więcej swoich własnych historii. Historii, w których opowiada jak on wyciągał potrzebne mu informacje. Wprawdzie takie opowiadania są (bodajże 3), jednak dotyczą one wyłącznie młodości hakera.
    2003-05-22
    Marcin Milewski
    Książka jest nieprzeciętna. W bardzo obrazowy sposób pokazuje luki i braki w systemie bezpieczeństwa wielu firm leżące po stronie... właśnie, po stronie człowieka. Z książki nie dowiemy się jak złamać hasło konta pocztowego jakiegoś użytkownika za pomocą wymyślnych programów, albo jak dostać się do sieci wielkiej korporacji siedząc godzinami przy komputerze. Książka pokazuje jak w łatwy sposób socjotechnik może uzyskać dane mu potrzebne bez używania tych wymyślnych narzędzi. Książkę polecam dla osób prowadzących własne przedsiębiorstwa, które mają dostęp do sieci, oraz które trzymają ważne informacje. Polecam ją również każdemu innemu czytelnikowi, który choć troche interesuje się kwestiami bezpieczeństwa. Na pewno nie polecam tej książki wielkim zapaleńcom włamywania się gdziekolwiek, gdyż przeczytawszy już wstęp wyrzucą tą książkę do kosza.
    2003-06-23
    Ewa Abramczyk
    Książka bardzo mi się podobała. Nie postawiłam oceny 6, ponieważ jest trochę powtórzeń i innych niedociągnięc, ale nie mam 'zazłe', bo żadna książka nie jest dokładnie cool :). Brakuje mi jedynie oceny 5+ ponieważ taką właśnie bym postawiła. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich. P.S. Ale książka jest bardzo dobra !!!
    2009-02-13
    Łukasz
    Kiedyś - nie mogłem się doczekać premiery, później - zawsze znajdowały się "lepsze" pozycje. Tym razem - przełamałem się i zakupiłem. Co mogę o niej powiedzieć - idealna dla pracowników sektora IT odpowiadających za bezpieczeństwo, jak również samych pracowników mających dostęp do jakichkolwiek danych które powinny zostać w firmie. W przejrzysty sposób - odwracając przedstawione sytuacje można dowiedzieć się - czego unikać a kiedy należy dokładniej przyjrzeć się dla "pana z działu IT proszącego o moje hasło".
    2003-05-26
    bez podpisu
    Jest to książka bardzo ciekawa i warto ją przeczytać chociazby dlatego, że jest po prostu wciągająca i czyta się ją jak dobrą książkę przygodową
    2003-05-05
    Marcin Ogonowski
    Jak najbardziej bardzo dobra książka.
    2003-05-05
    Michał Borzymek
    Fantastyczna książka, pisana dobrym językiem, lekko się czyta. Jedyna rzecz, która mnie zawiodła to to, iż opisywane w książce sytuacje poza niektórymi wyjątkami są fikcyjne. Kupiłem książkę w twardej oprawie i nie żałuję! Zdobyłem autograf Kevina Mitnicka! To było niesamowite przeżycie! Zrobiłem też 30 zdjęć, które publikuję na specjalnej stronie WWW, między innymi na prośbę innych osób, które były obecne na spotkaniu autoskim w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 6 marca, a które nie miały aparatów fotograficznych, a zapragnęły mieć zdjęcie z geniuszem socjotechniki. Książka ta zajmie u mnie na półce z książkami informatycznymi (z których 3/4 jest wydawnictwa Helion)szczególnie ważne miejsce. Osoby zainteresowane zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania autorskiego z tym znanym hackerem na stronie http://www.ask33.net/kevin
    2003-07-29
    Krzysztof Wróbel
    Ciekawa książka. Myślałem, że to nie będzie sama socjotechnika ale opisy włamań krok po kroku i paru ciekawych pogramików :-).
    2004-10-21
    Szymon Ch.
    Bardzo dobra książka, Polecam wszystkim!
    2005-02-15
    TerrifiC
    Bardzo dobra książka, polecam fajne historie i przykłady socjotechniki :)
    2003-05-05
    Przemysław Westfal
    Spodziewałem się jednak czegoś innego. Książkę przeczytałem i po zastanowieniu, stwierdzam, że w Polsce większość z sytuacji podanych w książce jest niemożliwa do zrealizowania ze względu na spore "zacofanie" w skomputeryzowaniu rodzimych firm. Ogólnie książka nie jest zła, ale bardziej pasuje jako podręcznik dla studentów psychologii. Jestem zadowolony z zakupu tej książki.
    2006-10-12
    Mirek
    Phi! Książka być może dobra ale na rynek amerykański. Dla ludzi żyjących w kraju, w którym większość ludzi nie zamyka samochodów i domów na klucz takie wywody mogą być szokiem. Poza tym przytoczone w niej przykłady odnoszą się do dużych korporacji - z wieloma oddziałami, albo do czasów prehistorycznych (telefoniczne centrum przelewów bankowych). Książka przypomina hollywoodzki film. Fajnie się ją czyta, ale nijak przełożyć jej przykładów na polską rzeczywistość. Moim zdaniem mocno przereklamowana.
    2003-05-05
    Paweł Zabrowski
    Określenie Kevina Mitnicka autorem tej książki jest mylące -- jego są tylko nieliczne dopiski i komentarze. Jak dla mnie, za dużo beletrystyki, a za mało faktów i ciekawostek, w tym także technicznych. Doczytałem obecnie książkę do połowy, a już niektóre elementy się powtarzają, co jest w pewnych momentach nużące. Oczekiwałem, że tematyka książki będzie szersza, a mam wrażenie, że wałkowane są ciągle te same zagadnienia. Zobaczymy, czy to wrażenie utrzyma się do końca. Na końcu książki znajdują się praktyczne porady dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa. Moim zdaniem są one przydatne.
    2003-06-09
    Marcin Łotysz
    No cóż myślałem, że to będzie o życiu Kevina a tu jakieś przykłady innych podobnych do Kevina. Ale i tak ksiażka jest na wysokim poziomie.
    2003-12-31
    Pawel
    Książka "(k)łamałem ludzi a nie hasła" nie spodobała mi się... Składa się z wymyślonych historyjek, wymyślonych ludzi. Aczkolwiek jest to dobra technika włamywania (sprawdzałem), więc wystawię ocenę 4-. O samym Mitnicku mogłoby być więcej... Historie są dosyć ciekawe.
    2003-11-19
    bez podpisu
    Książka jest dosyć ciekawa, ale tylko dla zainteresowanych. Mitnick wprowadza nas w świat socjotechniki podając konkretne przykłady. Przytaczane historyjki są bardzo ciekawe i podczas czytania każdej zastanawiamy się jak to się dzieje, że to takie proste. Książka będzie bardzo przydatna dla ludzi, którzy pracują w miejscach, gdzie mogą być narażone na ataki socjotechniczne. Dla pozostałych będzie to po prostu niezła pozycja, aby dowiedzieć się nowych rzeczy o naszym zakręconym świecie i ludziach. Nie wystawiam lepszej oceny, ponieważ jest tutaj trochę lania wody. W kolejnych rozdziałach dowiadujemy się tych samych rzeczy ubranych w trochę inne słowa. Po za tym OK!
    2003-05-23
    Artur Kubańczyk
    Ksiazka jest OK, ale mysle, ze przydalaby sie bardziej szefom/pracownikom firm. Duzo dowiedzialem sie o socjotechnice... Ksiazka ta opisuje tez jakby zyciorys Kevina - i musze przyznac, ze w bardzo dziwny sposob zostal hakerem ;)
    2023-04-20
    bez podpisu
    Jako pierwsza książka w temacie socjotechniki warta jest przeczytania. Dla osób poruszających się w tej tematyce Ameryki nie odkryjesz.
    2003-05-05
    Łukasz
    Trochę przereklamowana. Spodziewałem się czegoś ciekawszego. Autor często się powtarza.
    2004-07-19
    bez podpisu
    Ta książka może nie jest zła, lecz nie jest też najlepsza. Niektóre sytuacje przedstawione w niej mogę się sprawdzić, ale tylko niewielka garstka z nich może sprawdzić się w polskich realiach... nie żałuje, że ją kupiłem bo jest dobrą lektura, ale mogła by być zdecydowanie realniejsza i nasiąknięta przykładami z półki technika :D
    2006-12-27
    KitOli
    Ta książka była stworzona w czasie, kiedy Mitnick miał sądowy zakaz pisania o swoich prawdziwych "osiągnięciach" hakerskich, więc nie ma prawa być w niej nic przydatnego. Resztę dopowiedzcie sobie sami.
    2004-02-03
    bez podpisu
    Nuda... Ledwie dobrnąłem do połowy i rzuciłem w kąt. Mało konkretnych informacji, autor często się powtarza - po prostu lanie wody. Książka według mnie co najwyżej przeciętna i zdecydowanie przereklamowana. Żałuję, że kupiłem...
    2004-09-17
    Jacek
    Książki nie polecam. Myślałem, że będzie o czymś innym, a tutaj tylko o socjotechnice i są tutaj przykłady nieprawdziwe (nawet w książce pisze). Książka mnie nie zainteresowała.
    2003-05-27
    bez podpisu
    Książka nawet spoko ale pod koniec jest nieźle zamotana .
    2003-06-05
    Tomasz Zdych
    Jeszcze nie doczytalem do konca, a juz mnie ta ksiazka nudzi. Szkoda, ze realiami ksiazka odbiega od naszej rzeczywistosci. Wiele przykladow sie powtarza. Wlasciwie nie dowiedzialem sie niczego nowego, poniewaz wiedzy zawartej w tej ksiazce uczy nas samo zycie. W mojej sytuacji i tak nikt nie jest w stanie mnie zaatakowac metoda socjotechniki, poniewaz pracuje w malej firmie, w ktorej wszyscy sie znaja. Pare razy chcieli ze mna zrobic sondarz, ale i tak nigdy nie odpowiadam na zadne pytania. Jesli ktos nie ma pojecia o socjotechnice, moge ksiazke polecic, w innym wypadku bedziecie sie po prostu nudzic...
    2003-03-18
    czytaczek
    Właśnie jestem w trakcie czytania i już teraz uważam, że:
    1. tłumacz się nie popisał; np. bardzo ciekawe są porównania typowo amerykańskie, a także odwołania do typowo amerykańskich realiów, których tłumacz w ogóle nie wziął pod uwagę (żeby wspomnieć Jay Leno Show)
    2. jestem w ok. połowie i nie wiem czy skończę, bo już chyba ze 100x padło sformułowanie o tym ... czego dowiem się z tej książki :-D
    3. książka ani nie jest odkrywcza ani nie zawiera nic co warte byłoby uwagi -- socjotechnika jest tu tylko hasełkiem, buzzwordem, na którym ewidentnie KM i jego agenci wybitnie próbują zrobić kasę -- o wiele lepsze opracowania na ten temat można znaleźć w księgarniach w działach psychologii, socjologii, kryminalistyki itp. (najbardziej chyba znana książka Cialdiniego oraz inne z tej samej serii).
    2003-09-16
    Piotr Gradziński
    Niestety wokół tej książki zrobiono troszeczkę za dużo szumu a to że Kevin jest jej "autorem" przyciągnęło nie jednego czytelnika.

    Po przeczytaniu tej pozycji nie dowiedziałem się za wiele, nie udostępniaj hasła swego nikomu oraz, że w śmietnikach jest dużo fajnych rzeczy. Podejrzewam, że 90% opowieści jest zmyślonych tylko po to żeby ukazać mechanizmy kierujące ludźmi, a nie faktyczne dokonania Mitnicka. Tę książkę należałoby czytać jako opowieść sensacyjną, a nie jako SZTUKĘ PODSTĘPU pamiętnik Kevina Mitnicka.

    Co prawda szkoda, ale nie sadze żeby autorowi było dane rozpowszechnić dziury w systemach itp, itd.

    Pomijając zawartość merytoryczną tej książki to oprawa graficzna jest na prawdę ok. Mimo wszystko jednak dla samej oprawy nie warto kupować tej książki. POZDRAWIAM i nie zachęcam do dalszej lektury.

    2003-09-01
    Piotr Gradziński
    Niestety, wokół tej książki zrobiono troszeczkę za dużo szumu a to, że Kevin jest jej "autorem" przyciągnęło nie jednego czytelnika.

    Po przeczytaniu tej pozycji nie dowiedziałem się za wiele, nie udostępniaj hasła swego nikomu oraz, że w śmietnikach jest dużo fajnych rzeczy. Podejrzewam, że 90% opowieści jest zmyślonych tylko po to, żeby ukazać mechanizmy kierujące ludźmi, a nie faktyczne dokonania Mitnicka. Tą książkę należało by czytać jako opowieść sensacyjną, a nie jako SZTUKĘ PODSTĘPU pamiętnik Kevina Mitnicka.

    Co prawda szkoda, ale nie sądzę, żeby autorowi było dane rozpowszechnić dziury systemach itp, itd.

    Pomijając zawartość merytoryczną tej książki to oprawa graficzna jest na prawdę ok. Mimo wszystko jednak dla samej oprawy nie warto kupować tej książki.

    2003-03-18
    Maciej Dembiński
    Męczyłem się nad nią 3 dni, trzy razy przy niej zasnąłem i jakoś ją przeczytałem. Nic w niej nie ma treściwego -- woda, woda i jeszcze raz woda. Chyba, że ktoś chce się bardzo mocno dowiedzieć kto to jest SOCJOTECHNIK i SOCJOTECHNIKA -- bo tylko o tym ta książka traktuje. Szkoda 30 PLN, jest dużo więcej ciekawszych książek.
    2003-05-05
    Sławomir Sęk
    Jeżeli szukacie książki o historii Mitnicka i jego wyczynach hackerskich to srogo się zawiedziecie. Nie znajdziecie w niej ani technik, które stosował ani opisów dziur w systemach od strony technicznej. Autor wykorzystując swoje 5 minut opowiadania wymyślone historyjki z dziedziny wiedzy nie związanej bezpośrednio z komputerami. Po jej przeczytaniu mam odczucie ze chodziło mu o zarobienie tylko kilku dolarów.
    2004-01-07
    bez podpisu
    ... nudna i niezbyt ciekawa. Poza tym w Polsce, kraju ludzi mających wszystko gdzieś i niechęć pomocy innym, odsyłających każdego do innego „wydziału” takie numery ledwo by przeszły ...
    2003-05-23
    Krzysztof Nowak
    Przyslowiowe lanie wody, ksiazka nie ma nic wspolnego z hackingiem i traktuje calkowicie o socjotechnice. Najciekawsza czescia ksiazki sa przyklady wlaman niestety od poczatku do konca wymyslone, 50% to wskazowki dla wielkich firm, zreszta dosyc lakoniczne, jak sie przed takimi atakami bronic. W przelozeniu na polskie realia zero przydatnosci, a i calosc dosyc nudnawa. Jednym slowem wielka propaganda reklamowa jak i postac "najlepszego hakera swiata" rofl, przyczyniala sie do komercyjnego sukcesu tej ksiazki. P.S "Lamalem ludzi nie hasla" brzmi jak reklama trampek
    2003-05-05
    Skyleton
    Jeżeli chcecie czytać książkę o kolesiu, który potrafił tylko kłamać to książka właśnie dla ciebie!
    2005-02-07
    bez podpisu
    Informacje zawarte w tej książce można by, z pożytkiem dla czytelników, umieścić w średniej wielkości artykule. Osobiście meczy mnie przechodzenie przez kolejne strony gdzie 95% to woda. Książka jest po prostu nudna ze względu na stosunek treści do ilości stron.
    2021-10-22
    Dawid Suski
    Świetna, ponadczasowa pozycja, polecam każdemu, nie tylko osobom technicznym.
    2021-05-18
    bez podpisu
    Super książka
    2020-04-08
    Marcin
    Książka dla każdego kto korzysta w pracy z komputerem, naprawdę nie jesteśmy bezpieczni w sieci.
    2020-01-05
    bez podpisu
    Jak każda książka Mitnicka - po prostu świetna
    2019-05-02
    bez podpisu
    Fantastycznie poznać socjotechnikę "od zaplecza", polecam :)
    2021-12-10
    bez podpisu
    ciekawe i pouczające
    2018-07-30
    Maciej Ficek , student
    Bardzo interesująca książka. Może ją przeczytać prawie każdy, bo nie wymaga szczegółowej wiedzy informatycznej. Formuła krótkich sytuacji dobrze obrazuje tematykę, choć książka mogłaby po kilkunastu latach zostać odświeżona przez autora o takie tematy jak serwisy społecznościowe, smartfony itd. Druga rzecz, do której mogę się przyczepić to umieszczenie Steve'a Woźniaka jako trzeciego autora książki przez wydawnictwo na stronie internetowej - to jedynie chwyt marketingowy, bowiem Woźniak napisał jedynie jednostronicowy wstępik.
    2022-04-06
    Przemysław Chodór
    Bardzo ciekawa książka, szczególnie dla informatyków interesujących się tematem security.
    2022-05-03
    bez podpisu
    "Sztuka podstępu" jest fascynująca jak i przerażająca jednocześnie. Mitnick, były haker przedstawia ataki na najsłabszą część systemów informatycznych czyli ludzi.
    2019-12-12
    bez podpisu
    Kupiłem książkę na ebookpoint i niedawno przeczytałem. Bardzo ciekawa od strony socjotechnicznej, ale da się zauważyć, że jest napisana w innych czasach (15 lat temu), z tego powodu wiele rzeczy tam opisywanych jest bardzo nieadekwatnych do naszych czasów.
    2017-05-27
    Patryk G. , Uczeń
    Książka dobra, aczkolwiek znajdują się w niej drobne literówki (aczkolwiek pomylenie Will'a z Bill'em, to spora gafa, szczególnie gdy na okładce widać całe imię), miło się czyta, polecam
    2021-05-14
    Krystian
    Daje 5 gwiazek. Całość książki nie jest wciągająca i nie jest jakoś rewelacyjnie fascynująca jak można poczytać o najsłynniejszym hakerze(czy tez socjohakerze), posiada kikla ciekawych przemyśleń autora
    2022-05-16
    bez podpisu
    Przeczytałem na fali "mody" na Mitnicka wracającej przy każdym większym ataku IT. Niestety rozczarowałem się bo nic odkrywczego w niej nie ma podług dzisiejszych standardów.
    2020-09-30
    bez podpisu
    Jak zwykle sprawdza się reguła - im bardziej chwytliwy tytuł tym gorsza treść. Jak dla mnie książka nadaje się do przeczytania co najwyżej dla starszego pokolenia, która za bardzo nie radzi sobie z komputerem.
    2020-06-24
    bez podpisu
    Treści zawarte w książce są nieaktualne, a przytoczone anegdoty mniej lub bardziej wiarygodne.
    2023-05-11
    Robert
    Klasyka gatunku
    2023-03-09
    bez podpisu
    Bardzo dobra książka dająca wiele wskazówek bezpieczeństwa w firmie i życiu prywatnym
    2023-09-24
    bez podpisu
    Książka dla każdego.
    Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint